Yüzbinler Maltepe’de #YeniBirBaşlangıç için buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun çağrısıyla yüzbinler “İstanbul’a Yeni Bir Başlangıç Buluşması”nda bir araya geldi. İmamoğlu, "Yeni nesil siyaset, yeni nesil belediyecilik, yeni nesil yerel demokrasi, yeni nesil toplumsal birlik, yeni nesil yurttaşlık" başlıklı bir konuşma yaptı

Yüzbinler Maltepe’de #YeniBirBaşlangıç için buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun çağrısıyla yüzbinler Maltepe miting alanında buluştu. “Yeni bir başlangıç” sloganıyla düzenlenen mitingin programında asker cenazeleri nedeniyle kutlamalar sınırlandırıldı.

İmamoğlu saat 14.30’a doğru kürsüye çıktı. Selamlamanın ardından İmamoğlu yaklaşık 1,5 saatlik bir konuşma yaptı. İmamoğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

31 Mart İstanbul yerel seçimleri tarihe geçmiştir.

Rakibinizi hedef göstererek, hakaret ederek seçimi kazanabilirsiniz ancak öyle kazanılmış bir seçimi yalnız siz kazanmış olursunuz, millet kaybeder. Sizin gönüllerinizi kazanmak bana yeter. Bu 17 günde ülkeye yaşatılmak istenenler çok konuşulacak ama ben İstanbul’a hizmet etmeye odaklanmış durumdayım. Çok daha kaliteli siyaset yapacağım, söz veriyorum.

Kampanyam boyunca söz verdiğim gibi; İstanbul’da dini ve milli bayramlarda ulaşım ücretsiz olacak. En kısa zamanda hayata geçireceğiz.

Beş yeni anlayış ile yeni döneme başlıyoruz:

  1. Yeni nesil siyaset: Herkes yerini, haddini bilecek. Hukukun üstünlüğünü kabul edeceğim. Kanunları, kurumları, kararları eğip büken bir yönetici olmayacağım.
  2. Yeni nesil belediyecilik: Yeşili yok eden, insan sağlığını ihmal eden uygulamalara son vereceğiz. Şehrin nimetlerini ganimet saymayacağız. Kuralları birlikte belirleyeceğiz. Tüm canlıların haklarına saygı göstereceğiz.
  3. Yeni nesil yerel demokrasi: Mahalle meclislerinden sektör meclislerine herkes kent yönetiminde söz sahibi olacak. Özgürleşen, demokratikleşen İstanbul’dan yeni bir demokrasi doğacak. Bu şehri ayağa kaldıracağız!
  4. Yeni nesil toplumsal birlik: Herkes eşit, birinci sınıf saygıdeğer hemşerimdir. Herkes kendini özgür hissedecek. Herkes eşitliğin, kardeşliğin, birliğin tadına varacak.
  5. Yeni nesil yurttaşlık: Kimse kamu gücünden korkmayacak, kimse de kamu gücünü kullanamayacak. Her şey yurttaş için olacak. Bundan böyle vakıflara, kişilere, cemaatlere kaynak işi yok! İzin vermeyeceğiz!

Hedeflerini gerçekleştirmemiz zaman alacak. Bize zaman verin. Sonunda başaracağımızı göreceksiniz. Başaracağız!

Kılıçdaroğlu gayet iyi, güleryüzlü selamlarını gönderdi. O saldırıyı yapanlar vatandaş değil, talimat alan kişilerdir. Sevgi, saygı kazanacak.

Sendika.Org