Şule Çet Adalet Komisyonu’ndan iç çamaşırlı eylem: “Deliller nerede?”

Şule Çet İçin Adalet Komisyonu, İzmir'de kentin farklı yerlerine "Deliller nerede" yazılı iç çamaşırları asarak Çet'in katledilmesine ilişkin davada kaybolduğu ileri sürülen delile dikkat çekti

Şule Çet Adalet Komisyonu’ndan iç çamaşırlı eylem: “Deliller nerede?”

Şule Çet, eski patronu Çağatay Aksu tarafından cinsel saldırıya maruz bırakılmış ve ardından bulundukları plazanın 20. katından atılarak katledilmişti. Çet’in ölümüne ilişkin açılan davanın ilk duruşması 6 Şubat’ta görülmüştü. Duruşmada, davanın seyrini değiştirecek nitelikte olan siyah iç çamaşırının Adli Tıp’ta kaybedildiği öğrenilmişti.

İz Gazete’de Nilay Madenüs’ün haberine göre İzmir’de Şule Çet Adalet Komisyonu, kaybedilen delile ve davaya dikkat çekebilmek amacıyla iç çamaşırlı eylem yaptı. Komisyon, üzerinde “#ŞuleÇetİçinAdalet” ve “Deliller nerede” yazılı iç çamaşırlarını Buca Hasanağa Parkı’na, Kültürpark’a, çantalarına ve ESHOT belediye otobüslerinin koltuklarına astı.

“Bizi bir araya getiren Şule Çet ve diğer katledilen kadınlar için adalet arayışımızdır” diyen kadınların amacı ise 15 Mayıs’ta ikinci duruşması görülecek olan Şule Çet Davası’nı unutturmamak ve kamuoyunun dikkatini bu davaya çekebilmek. Kadınlar davayı görünürleştirmek adına bulundukları bölgelerde afiş çalışmaları, merkezi yürüyüşler, özsavunma atölyeleri olmak üzere çeşitli farkındalık çalışmaları yürütecek.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur