Sokakta mazbata sloganları, statta İmamoğlu ilgisi…

Daha maç başlamadan Galatasaray taraftarının buluştuğu Nevizade çevresinde ve karşılaşmanın gerçekleşeceği Kadıköy sokaklarında "İmamoğlu'na mazbatayı ver sloganları yükseldi.

Tribünler AKP’nin İstanbul’daki seçim sonuçlarını yok saymasına “İmamoğlu’na mazbatayı ver!” sloganları ile itiraz ederken, Fenerbahçe-Galatasaray maçı da bu tartışmalar ekseninde ayrıca ilgi odağı oldu.

İmamoğlu, iktidar çevrelerinin gizlemediği hoşnutsuzluğa ve engelleme girişimlerine rağmen maçı izlemek üzere stada gitti. CHP’li Kadıköy Belediye Başkanı Şeril Dara Odabaşı ile stada giden İmamoğlu, taraftarlarca büyük ilgiyle karşılandı.

İktidarın kalemşorları, resmileşmemiş sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Fenerbahçe-Galatasaray maçına gitmemesi için tehdit kokan yazılar yayımlarken, iktidar ortağı Devlet Bahçeli de İmamoğlu’nu Beşiktaş-Başakşehir maçına katıldığı için eleştirmişti.

Maç başlamadan önce de Galatasaray taraftarının buluştuğu Nevizade çevresinde ve karşılaşmanın gerçekleşeceği Kadıköy sokaklarında “İmamoğlu’na mazbatayı ver!” sloganları yükseldi.

Beşiktaş tribünleri de sessiz kalmadı: “İmamoğlu’na mazbatayı ver!”

Hopa tribünlerinden İstanbul’a selam: “İmamoğlu’na mazbatayı ver!”

Sendika.Org