ODTÜ’lüler kazandı: Bahar Şenliği, Devrim Stadyumu’nda yapılacak

ODTÜ Rektörü Verşan Kök'ün görüşme saatini değiştirmesine rağmen ODTÜ'lüler Uluslararası Bahar Şenliği'ne sahip çıkmak için kitlesel bir biçimde rektörlük binası önünde bir araya geldi

ODTÜ Rektörü Verşan Kök, Uluslararası Bahar Şenliği için her yıl geleneksel olarak kutlandığı Devrim Stadyumu’nu bu sene programa almadı. Kök, öğrencileri önce Kongre Kültür Merkezi’ne sıkıştırmaya çalışmış, ardından ise “olanak yok” diyerek şenliği iptal etmeye kalkmıştı.

Öğrencilerin tepkisi ve sanatçıların ODTÜ’lülerle dayanışma açıklamalarının ardından geri adım atan Kök, bugün akşam 17.00’da öğrencilerle görüşecekti fakat görüşmeyi öğlen 12.15’e aldı. Kök’ün ayak oyunlarına rağmen ODTÜ’lüler yine rektörlük binası önünde kitlesel olarak bir araya geldi. Öğrenciler “Şenlik ODTÜ’nün, ODTÜ bizimdir” sloganları ve halaylar eşliğinde bekleyişlerini sürdürüyor.

Kök’le görüşmeye giren öğrencilerin aktardığına göre Kök hâlâ şenliği kısıtlamaya çalıştı. Kök, Devrim Stadyumu’nu bahar şenliği için bir günlüğüne verebileceğini söyleyerek öğrencilerin taleplerini yok saymaya devam etti. Kök’ün inadına karşın ODTÜ’lüler görüşmeler sonucunda bahar şenliği için Devrim Stadyumu’nu aldı.

Sendika.Org/ Ankara