ODTÜ mezunları da ses verdi: Olanak yoksa dayanışma var, haydi bahar şenliğine!

ODTÜ Mezunları Dernekleri Konseyi, rektörlük eliyle iptal ettirilmek istenen Bahar Şenliği için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi ve “Haydi! Hep birlikte dayanışmayla Bahar Şenliği’ne” dedi

ODTÜ mezunları da ses verdi: Olanak yoksa dayanışma var, haydi bahar şenliğine!

ODTÜ’lülerin siyasal, sosyal, kültürel etkinliklerini her fırsatta yasaklamaya çalışan Rektör Verşan Kök’ün her yıl düzenlenen Uluslararası Bahar Şenliği’ni “teknik ve idari olanaksızlıklar” bahanesiyle iptal ettirmesine üniversitelilerden ve sanatçılardan sonra mezunlardan da tepki geldi.

ODTÜ Mezunları Dernekleri Konseyi yaptığı yazılı açıklamada 32 yıldır aralıksız yapılan, içeriği ve formatı ile gelenekselleşmiş bahar şenliğinin olanaksızlıklar karşısında bir ODTÜ’lü olma değeri olan dayanışma ruhu ile yapılabileceğini söyledi.

ODTÜ Mezunları Derneği ile İstanbul, Bursa, Antalya, Mersin, Kocaeli, Eskişehir ve Gaziantep dernekleri “Rektörlüğümüze gerekli desteği vermeye; Bahar Şenliği’nin 32 yıldır olduğu gibi bu yıl da aynı içerik ve aynı formatta yapılabilmesi için gerekli olan teknik ve idari olanakları sağlamaya hazırız” dedi ve “Haydi! Hep birlikte dayanışmayla Bahar Şenliği’ne…” çağrısı yaptı.

İlgili haberler:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur