İnşaatta çalışan KHK’li öğretmen, iş cinayetinde yaşamını yitirdi

Urfa Viranşehir’de tadilat halindeki bir binanın çökmesi sonucu bir işçi hayatını kaybetti, üç ise yaralandı. Eğitim Sen, hayatını kaybeden Aslan Duran’ın KHK ile ihraç edilen üyeleri olduğunu duyurdu

İnşaatta çalışan KHK’li öğretmen, iş cinayetinde yaşamını yitirdi

Urfa’nın Viranşehir ilçesinde tadilat halindeki iki katlı binanın çökmesi sonucu bir işçi hayatını kaybetti, üç kişi yaralandı. Eğitim Sen, hayatını kaybeden Aslan Duran’ın 686 sayılı KHK ile ihraç edilen üyeleri olduğunu duyurdu.

DHA’nın haberine göre, Viranşehir’in Göktepe Mahallesi’ndeki iki katlı evde işçilerin çalıştığı sırada çökme meydana geldi. Enkazın altında kalan Aslan ve Mehmet Duran, Ahmet Bilen ve Mehmet Sert çevredekiler tarafından bulundukları yerden çıkarıldı. Viranşehir Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralılardan Aslan Duran, müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Eğitim Sen’den açıklama

KESK’e bağlı Eğitim Sen, Twitter’dan yaptığı açıklamada, iş cinayetinde yaşamını yitiren Aslan Duran’ın KHK ile ihraç edilen üyeleri olduğu duyurdu:

Haksız, hukuksuz bir şekilde 686 sayılı KHK ile ihraç edilen üyemiz Aslan Duran inşaat kazasında hayatını kaybetmiştir. Cenazesi otopsi işlemleri için Viranşehir Devlet Hastanesinde bekletilmektedir. Ailesine, Eğitim-Bilim Emekçilerine ve sevenlerine sabır diliyoruz.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur