İmamoğlu, Büyükçekmece’den seslendi: “Polisimizi yormayın, insanlarımızı tedirgin etmeyin”

Ekrem İmamoğlu, Saray iktidarının seçimi yenilemek için hile ve usulsüzlük iddiasını ortaya attığı Büyükçekmece’den seslendi: “Polisimizi yormayın, kapı kapı gezip insanları tedirgin etmeyin. İstanbul beni bekliyor”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Saray iktidarının seçimi yeniletmek için hile ve usulsüzlük iddiasını ortaya attığı Büyükçekmece’deydi.

SEÇİMLERİ İPTAL ETTİRMEK İÇİN BAHANE ARIYORLAR: POLİS, BÜYÜKÇEKMECE’DE KAPI KAPI GEZİYOR

Akşam saatlerince binlerce kişiye seslendiği bir miting düzenleyen İmamoğlu, seçim süreci sonuçlanmadan sandık başlarındaki nöbetlerini sonlandırmayacaklarını söyledi, ardından yine oylama sürerken ilçede yapılan polis operasyonuna sözü getirdi:

Herkes oy kullandı mı? Kullandı. Seçim bitti mi? Bitti. Seçmen dedi ki, “Bu şehre hizmet et.” Bu şehirde beraber çalışmaya ve beraber üretmeye varım. Göreceksiniz bu kardeşiniz İstanbul’un 39 belediye başkanını aynı şekilde karşılayacak. Hiç kimseyi birbirinden ayırmayacak, herkesi kucaklayacak. İstanbul beni bekliyor beni.

Başka çabalara gerek yok. Emniyetimizi, polisimizi yormayın. Kapı kapı gezip insanları tedirgin etmeyin. Biz bu şehirde devletimizin seçim tutanaklarında gerekli kurulların teminatları altında seçime girdik.

CHP SÖZCÜSÜ ÖZTRAK: “O POLİSLERİ BÜYÜKÇEKMECE’YE GÖNDEREN ADALET VE İÇİŞLERİ BAKANLARI İSTİFA ETMELİDİR”

Sendika.Org