Esenyurt’ta plansız kazı sonucu cadde çöktü, 14 bina boşaltıldı: Halk sokakta duruma tepki gösterdi

Esenyurt'ta Güzelyurt Mahallesi'nde inşaat için plansız bir şekilde yapılan kazı sonucu Orhangazi Caddesi'nde çatlaklar meydana geldi, halk sokakta duruma tepki gösterdi

Esenyurt’ta plansız kazı sonucu cadde çöktü, 14 bina boşaltıldı: Halk sokakta duruma tepki gösterdi

Esenyurt’ta Güzelyurt Mahallesi’nde inşaat için plansız bir şekilde yapılan kazı sonucu Orhangazi Caddesi’nde çatlaklar meydana geldi. Cadde üzerinde bulunan 14 bina tedbir amaçlı boşaltıldı. Halk sokakta duruma tepki gösterdi.

Mahalleli benzer olayların sıkça yaşandığını dile getirerek şikayette bulunduklarını ancak yetkililerin duyarsız kaldığını ifade etti.

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, Güzelyurt Mahallesi Orhangazi Caddesi’nde ve bir binada çökme ve çatlaklar meydana geldiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

Esenyurt ilçemiz Güzelyurt Mahallesi Orhangazi Caddesi’nde ve cadde üzerindeki 9 katlı bir binada meydana gelen çökme ve çatlaklar sebebiyle yol trafiğe kapatılmış olup, bina da tedbir amacıyla tahliye edilmektedir.

Olay mahallinde AFAD, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve ilgili kurumlarımızın teknik ekipleri gereken tedbirleri almaya başlamışlardır.

Sendika.Org