Erdoğan teşkilatta hesap kesimine başladı: Bazı adaylarda sıkıntılarımız, yanıldıklarımız oldu

Seçim sürecine nokta koyma sinyali veren Erdoğan, parti içi hesap kesimi için de düğmeye bastı. İzmir’in ardından Çankırı teşkilatından da istifalar gelirken, Erdoğan “Bazı yerlerde adaylarla ilgili sıkıntılarımız, yanılgılarımız oldu” dedi

Erdoğan teşkilatta hesap kesimine başladı: Bazı adaylarda sıkıntılarımız, yanıldıklarımız oldu

Tayyip Erdoğan’ın “Kızgın demiri soğutma vakti, seçim tartışmalarını geride bırakmalıyız” sözleriyle seçim sürecine nokta koyma sinyali vermesinin ardından AKP içinde hesap kesim süreci de başladı.

İzmir İl Başkanı Aydın Şengül’ün “Başlangıcı ben yapıyorum, bu revizyonun devamı gelecek” sözleriyle istifa etmesinin ardından Çankırı İl Başkanı Celal Kaman istifa etmişti.

Çankırı teşkilatından iki istifa haberi daha geldi. Kadın Kolları Başkanı Hacer Rukiye Yıldırım ve Gençlik Kolları Başkanı Nizamettin Ünal da yaptıkları açıklamalarla görevlerinden istifa ettiklerini duyurdu.

“Bazı yerlerde adaylarla ilgili yanıldıklarımız oldu”

Türkiye gazetesinin haberine göre de Erdoğan, AKP Teşkilat Başkanlığı yönetimi ile bir araya gelerek seçim süreci performanslarına dair değerlendirme yaptı. 2,5 saat süren toplantıda seçim sürecinde başarısız olan, adaylarla ters düşen, parti içi çekişmelere neden olan teşkilat yönetimlerini tek tek tespit edildi.

Çok sayıda il-ilçe başkanının görevden alınması gündeme gelirken, Erdoğan ise bazı isimlerin görevden alınmasına karşı çıktı ve tüm sorumluluğun il-ilçe başkanlarına atılmasını doğru bulmadığını söyledi, “Bazı yerlerde adaylarla ilgili sıkıntılarımız oldu maalesef, yanıldıklarımız oldu” dedi.

Sendika.Org