Erdoğan, Bahçeli’yi rahatsız eden “Türkiye İttifakı”na açıklık getirdi: “Cumhur İttifakı’nın farklı bir versiyonu…”

Bahçeli, “Türkiye İttifakı’ndan bahsetmek kafamızdaki soru işaretlerini çoğaltmıştır” demişti. Erdoğan soru işaretlerini gidermeye yönelik bir açıklama yaparak "Türkiye İttifakı" ile Cumhur İttifakı'nın farklı bir versiyonunu kast ettiğini söyledi

Erdoğan, Bahçeli’yi rahatsız eden “Türkiye İttifakı”na açıklık getirdi: “Cumhur İttifakı’nın farklı bir versiyonu…”

TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un ev sahipliğinde TBMM Şeref Salonu’nda düzenlenen resepsiyona katılan Tayyip Erdoğan, “Türkiye İttifakı, Cumhur İttifakı’nın farklı bir versiyonudur. Biz şu anda 82 milyonu ayırarak konuşamayız. 82 milyonu biz bir ittifak içerisinde ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ olarak topluyoruz. Kastımız da budur” ifadelerini kullandı.

Hem ülkenin yarısını temsil eden siyasi partileri “Zillet İttifakı” diyen anan Cumhur İttifakı çizgisini sürdürüp hem de 82 milyonu ayırmamanın nasıl mümkün olacağı merak konusu.

Bahçeli izahat istemişti?

Erdoğan, seçimlerin ardından “82 milyon hep birlikte ‘Türkiye İttifakı’ olarak hareket etmeliyiz” demiş, Cumhur İttifakı’ndaki ortağı MHP lideri Devlet Bahçeli ise bu mesaja “Ülke bazlı ittifak olmaz” diye karşı çıkarak, “Türkiye İttifakı’ndan bahsetmek kafamızdaki soru işaretlerini çoğaltmıştır” demişti.

Sendika.Org