AKP’nin seçimlere olağanüstü itirazının gerekçesi: İş Bankası çalışanları

AKP'nin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Temsilcisi Recep Özel, İş Bankası çalışanlarının sandık kurulu üyesi olarak atanmasının seçim yolsuzluğu olduğunu öne sürdü

AKP’nin seçimlere olağanüstü itirazının gerekçesi: İş Bankası çalışanları

AKP’nin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Temsilcisi Recep Özel, İstanbul’daki bazı ilçe seçim kurullarınca görevlendirilen sandık kurulu başkan ve üyelerinin kamu görevlileri yerine, özel banka ve özel okul çalışanları olduğunun tespit edildiğini söyledi.

Özel, yaptığı açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptali ve yenilenmesi istemiyle yaptıkları olağanüstü itirazda dile getirdikleri bir iddialarının da sandık kurullarının oluşturulmasına dair tespit edilen usulsüzlükler olduğunu belirtti.

Özel itirazlarına gerekçe olarak İş Bankası çalışanlarını gösterdi. İş Bankası çalışanlarının sandık kurulu üyesi olarak atanmasının seçim yolsuzluğu olduğunu öne süren Özel’in sosyal medya paylaşımı şöyle:

Özel’in paylaştığı listede İş Bankası çalışanları dışında birçok özel banka çalışanın sandık kurullarında görevli olduğu görülüyor. Ek olarak Özel’in paylaştığı belgede hiçbir banka çalışanı sandık kurulu başkanı olarak atanmamış.

İş Bankası’ndan yanıt

İş Bankası resmi twitter hesabından yaptığı açıklamayla AKP’li Özel’in iddialarına yanıt verdi.

Sendika.Org