AKP’li Zeybekci seçim yenilgisinin faturasını MHP’ye kesti: “İttifaklar olmasaydı kazanmıştık”

AKP İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Nihat Zeybekci, " İttifak bizim için de önemliydi. Fakat İzmir’de ittifaklar olmasaydı biz İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanmıştık" dedi

AKP’li Zeybekci seçim yenilgisinin faturasını MHP’ye kesti: “İttifaklar olmasaydı kazanmıştık”

31 Mart yerel seçiminde AKP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Nihat Zeybekçi AKP’nin Kızılcahamam kampında, “İzmir’de ittifaklar olmasaydı biz İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanmıştık” ifadelerini kullandı.

AKP’de Kızılcahamam’da yapılan AKP 28. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın ardından, İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ile Cumhur İttifakı’nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci teşkilatla bir araya geldi.

Toplantıda konuşan Zeybekci, “Partimiz seçimler için bir ittifak yapma kararı aldı. Türkiye genelinde buna uygun çalıştık. İttifakın ruhuna ve yapısına diyecek bir şeyim yok. İttifak bizim için de önemliydi. Fakat İzmir’de ittifaklar olmasaydı biz İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanmıştık. Çünkü tüm partiler kendi oyları ile sandığa gidecekti” ifadelerini kullandı.

AKP İzmir İl Başkanı: İlçe adaylarımız Zeybekci’den daha çok oy aldı

31 Mart yerel seçimlerinin ardından AKP İzmir İl Başkanı Aydın Şengül istifa etmişti. Şengül aldığı istifa kararının nedenlerini kamuoyuyla paylaştığı konuşmasında, “İlçe belediye başkan adaylarımız Büyükşehir adayımızdan daha çok oy almış” ifadelerini kullanmıştı.

İstifa eden AKP İzmir İl Başkanı: İlçe adaylarımız Zeybekci’den daha çok oy aldı

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur