AKP’li Aydın Ünal: “Partiyi zehirleyen Sinsi Pelikan Örgütü’nün planları tıkır tıkır işliyor”

Daha önce “Adına ‘Pelikan’ denen gizli örgüt AK Parti’yi sinsice zehirliyor” diyen Erdoğan’ın eski metin yazarı ve AKP eski Milletvekili Aydın Ünal, seçim yenilgisinin bir numaralı sebebinin de “Sinsi Pelikan Örgütü” olduğunu söyledi

AKP’li Aydın Ünal: “Partiyi zehirleyen Sinsi Pelikan Örgütü’nün planları tıkır tıkır işliyor”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini resmileşmemiş sonuçlara göre Ekrem İmamoğlu kazanırken, iktidar içinde “Pelikancılar” olarak adlandırılan kanat yalan ve provokatif haber ve çağrılar yapmış, iktidar içindeki farklı kanatların Pelikancıları hedef almasıyla ise iktidar içindeki çatışma görünür hale gelmişti.

PELİKANCI PROVOKASYON AKP’Yİ GERİYOR: “TEDBİR ALINMAZSA ÇOK BEDEL ÖDENECEK”

Seçimden önce “Adına ‘Pelikan’ denen gizli örgüt AK Parti’yi sinsice zehirliyor. Tedbir alınmazsa çok bedel ödenecek” diyen Tayyip Erdoğan’ın eski metin yazarı ve AKP eski Milletvekili Aydın Ünal, seçim sonrasındaki çatışmaya da sessiz kalmadı.

AYDIN ÜNAL: “PEL��KAN DENİLEN GİZLİ ÖRGÜT AKP’Yİ SİNSİCE ZEHİRLİYOR, ÇOK BEDEL ÖDENECEK”

Ünal, Twitter hesabından yaptığı seçim değerlendirmesinde Ankara’nın göz göre göre kaybedildiğini söylerken, Binali Yıldırım’ın ise çok çabalasa da ihanete ve sabotaja uğradığını iddia etti.

Bağırıp çağırmanın, algı operasyonu yapmanın, yalan haber yaymanın sonuca etki yaratmayıp sadece kaosa yol açacağını savunan Ünal, değerlendirmesini “Ortaya çıkan tablonun en birincil müessir ve müsebbibi tartışmasız partiyi zehirleyen Sinsi Pelikan Örgütü’dür. Planları tıkır tıkır işliyor. Ama zeytinyağı gibi üste çıkacaklar. Eğer durdurulmazlarsa, partiyi tüketinceye kadar asla durmayacaklar” diye bitirdi.

Ünal’ın paylaşımları şöyle:

Sendika.Org