Açlık grevleri için eylem yapan ESP ve SGDF’liler gözaltına alındı

Açlık grevindeki Leyla Güven ve hapishanelerdeki tutuklularla dayanışmak için Kadıköy'de eylem yapan ESP ve SGDF üyeleri, darp edilerek gözaltına alındı

Açlık grevleri için eylem yapan ESP ve SGDF’liler gözaltına alındı

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) ve Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyeleri, Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kalkması talebiyle 159 gündür açlık grevinde olan HDP Milletvekili Leyla Güven ve tutuklular için Kadıköy sokaklarında dolaşarak çağrı yaptı.

ESP ve SGDF’liler, Leyla Güven ile açlık grevinde olan tutukluların fotoğraflarını taşıyarak, ağızlarına simgesel olarak maske taktı. “Leyla Güven ve tüm hapishanelerde 7 bin tutsak açlık grevinde, tecridin kaldırılması için. ESP olarak Leyla Güven’in eylem iradesini sahipleniyoruz. Tecrit kalkana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz” şeklinde konuşmalar yapıldı.

Sokaklarda gezen ESP ve SGDF’liler sık sık, “Leyla Güven onurumuzdur”, “Biji berxwedana zindana” sloganları attı. Polis, Khalkedon Meydanı’na ulaşan ESP ve SGDF üyelerini darp ederek gözaltına aldı.  Gözaltına alınanlar, Kadıköy Rıhtım Polis Karakolu’na götürüldü.

Gözaltına alınanların isimleri şöyle: ESP üyeleri Gülcan Taşkıran, Hüseyin İldan, Serhad Demirtaş, Ali Kemer, Furkan Kurt, Cansu Akkaş ile SGDF üyesi Furkan Kurt.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı