2014’te “Erdoğan’dan cumhurbaşkanı olmaz” diyen Bahçeli: “İmamoğlu’ndan belediye başkanı olmaz!”

MHP lideri Bahçeli, Ekrem İmamoğlu için “Bundan belediye başkanı olmaz” derken; akıllara 2014’te sarf ettiği cümleler geldi: “İki yanlıştan bir doğru çıkmaz. Tekeden süt sağılmaz. Balda tuz bulunmaz. Suda ateş yanmaz. Recep Tayyip Erdoğan’dan da cumhurbaşkanı olmaz!”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Kızılcahamam’da düzenlenen Merkez Yönetim Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu ve TBMM Grubu ortak toplantısı sonrası gazetecilerle bir araya geldi.

İstanbul sonuçları için YSK’nin itirazlara vereceği yanıtın beklenmesi gerektiğini söyleyen Bahçeli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için de “Mazbatayı stadyuma taşımak, taraflar arasındaki rekabeti siyasi düşmanlığa dönüştürmek için ekilen bir tohumdur. Bundan belediye başkanı olmaz” dedi.

Bahçeli’nin “Bundan belediye başkanı olmaz” ifadesi, akla 2014’teki Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi sarf ettiği sözleri getirdi. Bahçeli, 8 Nisan 2014’teki Meclis grup toplantısında şöyle demişti:

İki yanlıştan bir doğru çıkmaz. Tekeden süt sağılmaz. Balda tuz bulunmaz. Suda ateş yanmaz. Recep Tayyip Erdoğan’dan da cumhurbaşkanı olmaz!

Sendika.Org