Mimarlar uyarmıştı: Ankapark’ta roller coaster ilk seferde bozuldu, insanlar yürüyerek indirildi

Mimarlar Odası'nın teknik sorunlarını sıralayıp "Aklı olan oyuncaklara binmez" dediği Ankapark'ta roller coaster havada asılı kaldı, insanlar hiçbir güvenlik önlemi alınmadan yürüyerek indirildi

Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin tüm uyarılarına karşın Tayyip Erdoğan tarafından seçim propagandası uğruna açılan Ankapark’ta beklenen oldu.

Parktaki birçok oyuncak henüz çalışmazken, bugün çalıştırılmaya başlanan roller coaster oyuncağı ilk seferinde bozuldu ve havada asılı kaldı.

Aletin yeniden çalıştırılamaması üzerine yurttaşlar oyuncaktan raylara çıkıp yürüyerek aşağı indi. Bu sırada hiçbir güvenlik önlemi alınmadığı da görüldü.

Mimarlar, “Aklı olan oyuncaklara binmez” demişti

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Ankarapark’ın zemininin gevşek ve su varlığı yüksek bir mutlak tarım arazisi olduğunun bilimsel raporlarla kanıtlandığını, yapım aşamasında teknik şartnamelerden kaçınıldığını, parktaki birçok araçta çökme ve paslanma olduğunu belirtmiş, “Ankapark’ın açılması kazalara yol açacaktır, tıpkı hızlı trenin sinyalizasyon olmadan açılıp kaza yapması gibi. Aklı olan Ankapark’taki oyuncaklara binmez” demişti.

Mimarlardan Ankapark uyarısı: Bilimsel raporlar ortada, aklı olan oyuncaklara binmez

Sendika.Org