Kadınlardan AKP’nin ezan provokasyonuna karşı açıklamalar: Yalanla, hedef göstermeyle susturamazsınız!

AKP ve medyası bütün yalanlamalara rağmen "8 Mart'ta kadınlar ezanı ıslıkladı" diye provokatif açıklamalar yapmaya devam ederken kadınlar da sessiz kalmıyor, "Kadınlar susmadı, susmayacak. Erkek egemenliğine de faşizme de dinci gericiliğe de teslim olmak yok" diyor

Kadınlardan AKP’nin ezan provokasyonuna karşı açıklamalar: Yalanla, hedef göstermeyle susturamazsınız!

Tayyip Erdoğan başta olmak üzere iktidar sözcülerinin ve medyasının 8 Mart Feminist Gece Yürüyüşü’nde kadınların ezanı ıslıkladığı yalanı üzerinden başlattığı provokasyon sürüyor.

Feminist Gece Yürüyüşü’nü düzenleyen kadınlar bir açıklama yayımlayarak “ezanın ıslıklandığı” iddiasının kasıtlı bir yalan olduğunu vurgulamış, “Kimse çarpıtmasın: Bizim isyanımız polis barikatına, kadınların yürüyüşünü, 8 Mart’ı engellemek isteyenlere…” demişti.

İktidara yakın kimi gazeteciler de düzeltme yapıp özür diledi ve iktidarın iddia ettiği gibi bir durum olmadığını belirtti. Ancak Erdoğan ve diğer iktidar sözcüleri bu yalanı ısrarla sürdürüyor.

Kadın örgütleri devam eden saldırı karşısında ayrı ayrı açıklamalar yayımladı.

Kadın Savunması, 8 Mart’ta kadınların tüm dünyanın gözü önünde devlet şiddetine maruz bırakıldığını belirterek, “Yıllardır ilmek ilmek ördüğümüz mücadelemizi, bekasını kadın düşmanlığından alan, İslamcı Faşist saflaşmanın hedefi haline getirmenize izin vermeyeceğiz” dedi.

İlerici Kadınlar Derneği “Biliyoruz ki, yazdıkları senaryo ve yaydıkları kötülük, şiddete, yoksulluğa, baskıya ve kadın düşmanı politikalarına rağmen susmayan, inatla ve dirençle Taksim’i dolduran binlerce kadına yöneliktir!” dedi.

Mor Dayanışma: “Bizim derdimiz işte bu kadın düşmanlığı ile!”

Kadın Meclisleri: “Yalanlarla şiddetin üstünü kapatmazsınız!”

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur