İzmir’de kara propaganda yayınının dağıtımı için PTT’ye başvuran şirket ortaya çıktı

CHP Milletvekili Murat Bakan, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer hakkında kara propoganda yayının dağıtımı için PTT’ye başvuru yapan gerçek şirketi açıkladı

İzmir’de kara propaganda yayınının dağıtımı için PTT’ye başvuran şirket ortaya çıktı

İzmir’de PTT Başmüdürlüğü’nün 25 Mart tarihli talimatıyla, CHP adayı Tunç Soyer’i karalayan 490 bin adet “Ege Yerel Gündem” adlı yerel gazete postane emekçilerine zorla dağıttırılmış, yayının kime ait olduğu ise belirlenememişti.

PTT, CHP’NİN İZMİR ADAYI TUNÇ SOYER’E KARŞI SEFERBER: 490 BİN KARA PROPAGANDA GAZETESİ KAPI KAPI DAĞITILIYOR

Yayının künyesinde yazan FİT Medya Basın Yayın Reklamcılık Hizmetler LTD. ŞTİ. adlı şirketin sahibi olarak görünen vatandaş yaptığı açıklamada kendisinin konuyla hiçbir ilgisinin olmadığını ve yayının künyesinde imtiyaz sahibi olarak yazıldığı için savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu açıklamıştı.

“Vekaleten” başvuru

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, yayının dağıtımı için PTT’ye başvuru yapan gerçek şirketi açıkladı.

İzmir PTT Başmüdürlüğü’ne 24.03.2019 tarihinde yazılan kaşeli ve imzalı olan belgede, FİT Medya Basın Yayın Reklamcılık Hizmetler LTD. ŞTİ. adlı şirkete vekaleten “HD Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Eğitim Organizasyon Dan. Tic. LTD. ŞTİ” adlı bir şirketin kaşesi ve imzası yer aldı.

CHP’li Bakan, Gaziemir adresli görünen HD Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Eğitim Organizasyon Dan. Tic. LTD. ŞTİ adlı şirketin sahibinin ise Hasan Dalgıç olduğunu açıkladı.

İzmir basınında tanınan hali hazırda Yerel Gözcü adlı gazetede Genel Yayın Danışmanlığı yapan Hasan Dalgıç’ın, bir dönem Gaziemir Belediyesi’nin basın danışmanlığını yapıp ve aynı dönemde Fiore adlı bir ajans kurduğu belirtildi.

CHP’li Bakan, konu ile ilgili olarak cezai ve hukuki işlem başlatacaklarını belirtti.

Sendika.Org