Esenyurt’ta doğalgaz patlaması: “Bölgedeki doğalgaz ve elektrik tesisatları çok güvensiz”

İstanbul Esenyurt'taki Namık Kemal Mahallesi'nde bir binanın doğalgaz sayacı patlama meydana geldi. Bölge sakinleri "Bölgedeki binalar sağlam değil, doğalgaz ve elektrik tesisatları çok güvensiz" diyerek tepki gösterdi

Esenyurt’ta doğalgaz patlaması: “Bölgedeki doğalgaz ve elektrik tesisatları çok güvensiz”

İstanbul Esenyurt’taki Namık Kemal Mahallesi’nde bir binanın doğalgaz sayacında patlama meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sokakta faaliyet gösteren lokantada gaz sıkışması nedeniyle bir patlama meydana geldi. Patlama sesiyle uyanan vatandaşlar panikle sokağa indi. Patlama dolayısıyla patlamanın gerçekleştiği yerin çevresindeki ev ve binalarda hasar meydana geldi. Binaların çevresinde ve park halindeki arabalar zarar gördü.

Esenyurt Halkevi üyesi Makina Mühendisi Eren Özmen Sendika.Org’a konuşarak, “Bölgedeki binalar sağlam değil, doğalgaz ve elektrik tesisatları çok güvensiz. Bu patlama tesadüf değil. Denetimsiz yapılaşma devam ederse bu patlamalar bu bölgede sıradanlaşacak” dedi.

Mahalle muhtarı Murat Canbaz ise, “Sabah 5 gibi doğalgaz kaynaklı bir patlama oldu. Yaklaşık 15-20 tane ev hasar gördü. Evlerinin camları, arabalarının hasar aldığını ve insanların mağdur olduğunu görüyoruz. Gerekli kurumlardan da tespit heyetini bekliyoruz” diye konuştu.

“Bunlar denetimsiz bir yapılaşmanın sonucudur”

Patlamanın yaşandığı sokağa giden Esenyurt Halkevi Yönetim Kurulu Sekreteri Ozan Karademir ise olay yerinin görüntülerini çekerek şunları söyledi:

Sendika.Org