Erdoğan’dan belediyelere “bütçe”, seçmene “hizmet” tehdidi: Merkezi yönetimle uyum içerisinde olmayanlar…

Tayyip Erdoğan, muhalefet partilerinin başa geleceği belediyeleri bütçe vermemekle, AKP’ye oy vermeyecek seçmenleri ise hizmet götürmemekle tehdit ederek “Merkezi yönetimle uyum içerisinde olmayanlar iflas eder” dedi

Erdoğan’dan belediyelere “bütçe”, seçmene “hizmet” tehdidi: Merkezi yönetimle uyum içerisinde olmayanlar…

31 Mart yerel seçimlerine günler kala vites artıran Tayyip Erdoğan, hem muhalefet partilerini hem de seçmenleri tehdit etti.

A Haber canlı yayınında açıklamalarda bulunan Erdoğan, Adıyaman’da AKP’den aday olamayınca İyi Parti ve Saadet Partisi’nden aday gösterilen isimlere ilişkin bir soru üzerine “Bu trenden inen bir daha bu trene binemeyecek. Çünkü yürütemeyecekler. Niye yürütemeyecekler? Bunlar oradaki personelin maaşını dahi ödeyemeyecekler. Hepsinin şu anda künyeleri, bütün belediyelerin şu anda borçları, oranları hepsi elimizde mevcut. Yürütemeyecekler” dedi.

Merkezi yönetimle uyum içerisinde olmayanlar kesinlikle yarın orada iflaslarını ilan ederler” diyen Erdoğan, sözlerinin devamında HDP ve CHP’li belediyeleri bütçe vermemekle, AKP’ye oy vermeyecek seçmenleri ise hizmet götürmemekle tehdit etti:

Burada da durmuyorlar. Çünkü biz birçok yerde yükler aldık. Şu Van’da, deprem sonrası filan, yaptığımız yatırım ne biliyor musunuz? 27 katrilyon, biz merkezi yönetim olarak Van’a yatırım yaptık. Kim vardı orada? HDP’li belediye vardı. Büyükşehrin su ihtiyacını belediye temin eder, o karşılar. Ama karşılayamamıştır. İzmir susuzluğa mahkum oldu ve biz Gördes Barajı’nı hallettik. Gördes Barajı’ndan İzmir’e su verdik. Şu anda hatta üç beş ilçede sıkıntı var, yine bunları halledemiyorlar. Onlarla ilgili de yine biz altyapı çalışmalarını merkezi yönetim olarak yürütüyoruz. Niye? Orada yaşayanları bizim milletimiz. Biz kendi elimizden geleni yapmamız lazım diyoruz. Onun için de Pazar günü oyunu veren vatandaşın burada düşünmesi lazım, akıl etmesi lazım. Ya burada, eğer merkezi yönetim bize gerekli olan desteği vermezse bizim halimiz nice olur.

Sendika.Org