Bir elmanın iki yarısı: Biri Viyana’yı fethe niyetlenir, diğeri İstanbul’u…

Diyarbakır’da Ulu Cami’de bir araya gelen TÜGVA üyeleri "Ezan, dünyanın her yerinden mazlumların tek silahı" diyerek bir açıklama gerçekleştirdi

Bir elmanın iki yarısı: Biri Viyana’yı fethe niyetlenir, diğeri İstanbul’u…

Diyarbakır’da Ulu Cami’de bir araya gelen Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) üyeleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Taksim’de düzenlenen Feminist Gece Yürüyüşü’ne tepki gösterdi. TÜGVA’nın yönetim kurulunda Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan bulunuyor. TÜGVA Diyarbakır Kadın ve Aile Koordinatörlüğü tarafından organize edilen protesto, sabah namazının ardından düzenlendi.

Aynı saatlerde Yeni Zelanda’da Brenton Tarrant adlı saldırgan Christchurch kentinde iki camiye Cuma namazı sırasında saldırı düzenledi. Silahlı saldırılarda en az 49 kişi hayatını kaybetti, 20’den fazla kişi ise yaralandı.

Dünyanın iki ucunda gerçekleşen bu iki farklı eylemde dile getirilen niyet çarpıcı şekilde benzer. Diyarbakır’da toplanan TÜGVA üyeleri “Ezan, bizim için Roma’nın, New York’un, Pekin’in, Tokyo’nun, Moskova’nın, Berlin’in, Paris’in ve yarım kalan hesabımız olan Viyana’nın fethine niyet tazelemektir” derken Yeni Zelanda saldırganı katliamdan önce sosyal medyadan yayımladığı açıklamada Konstantinopolis’e gelir, tüm cami ve minareleri yıkarız. Ayasofya minarelerden kurtulacak ve Konstantinapol hak edildiği gibi tekrar Hristiyan şehri olacak” ifadelerini kullandı.

“Ezan, dünyanın her yerinden mazlumların tek silahı”

TÜGVA üyelerini yaptığı açıklamanın satır başları şöyle:

Ezan, bizim için Roma’nın, New York’un, Pekin’in, Tokyo’nun, Moskova’nın, Berlin’in, Paris’in ve yarım kalan hesabımız olan Viyana’nın fethine niyet tazelemektir. Ezan, dünyanın her yerinden mazlumların tek silahı, tutsak İhvan’ın özgürlük türküsü, Çeçen mücahitlerin zafer ezgisidir. Ezan, bu dünyanın çakılı manevi çivisi ve tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir.

Birkaç kendini bilmez, türedi tipin bu toprakların mayası olan ezanı protesto etmesi, ister istemez hafızalarımızda, küçük olmasına rağmen mide bulandıran sinek misalini hatırlatmıştır. Şimdilik kavlen uyarmakla yetinmek durumunda olduğumuz hatta çoğu zaman görmezden geldiğimiz, bu ülkenin mayasından zerre nasiplenmemiş bu sineklerin mukaddesatımız mevzu bahis olduğunda, karşısında bu mukaddesatın yılmaz bekçileri olan Türkiye Gençlik Vakfı kadrolarını bulacağını şüphesiz bilmelerini isteriz.

“Ayasofya minarelerden kurtulacak”

Yeni Zelanda saldırganı “Türklere” başlığının yer aldığı bölümde şu ifadelere yer verdi:

Topraklarınızda huzur içinde yaşayabilirsiniz, size zarar gelmeyecek. Boğaz’ın doğu yakasında. Ama Boğaz’ın Batı yakasında bir yerde yaşamayı denerseniz, Avrupa’ya gelirseniz sizi öldüreceğiz.

Konstantinopolis’e gelir, tüm cami ve minareleri yıkarız. Ayasofya minarelerden kurtulacak ve Konstantinapol hak edildiği gibi tekrar Hristiyan şehri olacak.

Erdoğan Yeni Zelanda katliamını da seçim malzemesi yaptı: “Şahsımı da hedef alıyorlar”

Sendika.Org