Mersin’de Halkevleri Kuşaklar Buluşması

Mersin’de Halkevleri Kuşaklar Buluşması etkinliği gerçekleşti

Mersin’de dün (23 Şubat) Halkevleri Kuşaklar Buluşması etkinliği gerçekleşti. Eğitim Sen’de gerçekleşen etkinlikte Tarsus Yenice ve Mersin’den kuşaklar bir araya geldi.

Etkinlik Halkevleri mücadele tarihinden bir kesit içeren sinevizyon gösterimi ile başladı. Açılış konuşmasını Mersin Halkevi yönetiminden Şamil Işık Cevahir yaptı. Cevahir konuşmasında özetle şunları ifade etti:

Halkevleri’nin 87. kuruluş yıl dönümünde Halkevleri’ne emek vermiş dostlarla bir arada olmanın heyecanını yaşıyoruz. Bu yıl dönümümüzü ülkemizin en baskıcı en karanlık döneminde kutluyoruz. Bu karanlıktan çıkmak için mücadele biçimimizi gözden geçirmemiz gerekiyor. Bunu yapabilmek geleceğe umutla yürümek için Halkevleri’ne geçmişte emek vermiş dostların da fikirlerini mücadeleye katması çok değerlidir. Gelin bugün burada yeniden bir araya gelişimizi sürekli kılalım.

Halkevci Kadınlar adına söz alan Çiğdem Serin kuşaklar buluşmasının gerçekleşmesinde yıllardır Halkevi’ni emeği ile var eden kadınların ve Halkevci Kadınlar’ın büyük payı olduğunu belirterek Halkevci Kadınlar çalışmasının tarihi hakkında bilgi verdi.

Konuşmaların ardından buluşma kokteyl ile devam etti. Buluşmada geçmişten bugüne yapılan çalışmaların fotoğrafları sergilendi.

Sendika.Org