Halkevleri’nin 87’nci yaşında Rutkay Aziz ve Taner Barlas “Adalet, Sizsiniz”le sahnedeydi

Halkevleri’nin kuruluşunun 87. yıldönümün kutlamalarının son gününde usta tiyatrocular Rutkay Aziz ve Taner Barlas, “Adalet, Sizsiniz” oyunuyla MEB Şura Salonu’nda sahnedeydi

Halkevleri, kuruluşunun 87. yıldönümü kutlamalarını bugün Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu’nda usta tiyatrocular Rutkay Aziz ve Taner Barlas’ın sahnelediği “Adalet, Sizsiniz” oyunuyla sonlandırdı. Oyun biletleri ise Halkevleri’nin başlatmış olduğu edebiyat kitabı okuma ve paylaşım seferberliği “Okumak Özgürleştirir” kampanyası kapsamında izleyicilerin getirmiş olduğu kitaplar oldu.

 

Oyun sonunda Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve Halkevleri Eş Genel Başkanı Dilşat Aktaş sahneye çıkarak Aziz ve Barlas’a çiçek takdim etti. Aktaş, oyunun sonunda kısa bir konuşma yaparrak Halkevleri’nin 87 yıllık bir yolculuk olduğunu söyledi. Aktaş, “Kitapla, sinemayla, tiyatroyla, müzikle, dansla çıkılan bir yolculuk. Ümmetlikten yurttaşlığa geçişin hikayesidir Halkevleri. Ve yine Halkevleri 87’nci yılında da bu görev ve sorumluluklarla mücadelesine devam ediyor” dedi.

Aktaş, “yaratıcı, sorgulayan, üreten” nesiller için “Okumak Özgürleştirir” kampanyası başlattıklarını ve bu kampanyayla Türkiye’nin 7 bölgesinde 7 kütüphane kuracaklarını kaydetti.

Sendika.Org/ Ankara