Yeni Şafak yazarından Aydın Ünal’a destek: “Tehlike çanları çalmaya başlamış demektir”

Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk, Tayyip Erdoğan’ın eski metin yazarı ve danışmanı Aydın Ünal’ın “Kaçıyorum” diyerek yazarlığı bırakması için “Aydın Ünal gibilerin dost uyarılarına tahammül edemeyecek duruma gelmişsek, tehlike çanları çalmaya başlamış demektir” dedi

Tayyip Erdoğan’ın uzun yıllar metin yazarlığını ve danışmanlığını yapan, AKP eski Milletvekili Aydın Ünal’ın “Çürümeden, pervasızlıktan, hırstan, iftiralardan kaçıyorum” diyerek Yeni Şafak’taki yazılarına son vermesi yankı buldu.

AYDIN ÜNAL’DAN VEDA: ÇÜRÜMEDEN, PERVASIZLIKTAN, HIRSTAN, İFTİRALARDAN KAÇIYORUM

Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk, köşe komşusu Aydın Ünal’ın “kaçmasına” sebep olan iktidar cenahının iç atmosferini eleştirdi.

Eleştiri-özeleştiri mekanizmasının kendileri için ne kadar önemli olduğunu söyleyerek yazısına başlayan Öztürk, Ünal’ın “kaçışı” ile ilgili şöyle yazdı:

Aydın tam olarak yapıcı eleştiri yapan, üslubunda hassas ve içeride duran biriydi. Ancak onun yapıcı, nazik eleştirileri bile tahammülsüzlük yaratmış ve baskı görmesine neden olmuş ki, yazı hayatına ara vermek ve “kaçmak” zorunda kaldı.

Gazetemizin tüm okuyucuları Aydın Ünal’ın yapıcı eleştiri yaptığına şahittir. Ancak buna bile tahammül edemeyen, ‘gözü dönmüş, kifayetsizlerin’ varlığından şikayet ederek kalemini kırdı Aydın.

Eğer bu camia Aydın Ünal gibi, ömrünün en verimli çağlarını AK Parti’ye, devlete ve ülkesine hizmet etmekle geçirmiş bir kişinin dost uyarılarına tahammül edemeyecek duruma gelmişse, tehlike çanları çalmaya başlamış demektir. Aklımızı başımıza alıp düşünmeliyiz.

Sendika.Org