Fırat Tanış’ın Sakarya’daki oyunu iptal edildi: Tanış, “Gezici” iddiasını yalanladı ama…

Artı Gerçek’ten Rıfat Doğan, Sakarya Üniversitesi’nin Fırat Tanış’ın oyununa verilen Kültür ve Kongre Merkezi’nin tahsisini Tanış’ın “politik” ve “Gezici” olması gerekçesiyle iptal ettiği şeklinde bir haber hazırladı. Tanış iptalin gerekçenin bu olmadığını söylese de gazeteci Doğan haberinin arkasında olduğunu belirtiyor

Tayyip Erdoğan’ın hemen her hafta farklı gerekçelerle sanatçıları hedef alması, muhalif fikirleriyle bilinen diğer sanatçıların da önünü kesmeye başladı.

Artı Gerçek’ten Rıfat Doğan’ın haberinde, Levent Üzümcü’nün Antep’te sahne almasının yasaklanmasının ardından Sakarya Üniversitesi’nin de Fırat Tanış’ın tiyatro oyununa verilen Kültür ve Kongre Merkezi’nin tahsisini iptal ettiği yazıldı.

Doğan’a konuşan Tanış’ın oyunlarının organizasyonunu üstlenen Anıl Medya yöneticisi, üniversite yönetiminin kendilerine gerekçe olarak Tanış’ın “politik” ve “Gezici” olmasını gösterdiğini belirtti.

Tanış’tan yalanlama

Fırat Tanış’tan ise habere yalanlama geldi. Sosyal medya hesaplarından açıklama yapan Tanış, haberin hiçbir biçimde doğru olmadığını, kendisinden ya da ekibinden kimsenin Doğan’a görüş bildirmediğini, oyunlarının ise salondaki tadilat gerekçesiyle iptal edildiğini kaydetti:

Rıfat Doğan: Haberim doğrudur

Tartışma konusu haberi hazırlayan gazeteci Rıfat Doğan ise, söz konusu görüşün organizatör firmadan alındığını ve Fırat Tanış’ın görüşü olarak haberleştirilmediğini, Fırat Tanış’ın “Ben böyle bir görüş vermedim” şeklindeki yalanlamasının da haberi yalanlamak anlamına gelmeyeceğini belirtti.

Haberinin arkasında olduğunu belirten Doğan, Tanış’a ulaşmaya çalıştığını ancak telefonunu açan menajerinin geri dönüş yapacağını belirtmesine rağmen dönüş yapmadığını da ekledi.

Sendika.Org