İsrail jetleri yine Şam’a saldırdı, Suriye hava savunması karşılık verdi

İsrail jetlerinin, Şam’ın güney kırsalına yönelik füze saldırısına Suriye hava savunması karşılık verdi. Suriye Savunma Bakanlığı, İsrail füzelerinin çoğunun düşürüldüğünü, Şam Uluslararası Havalimanı’ndaki bir deponun ise isabet aldığını duyurdu

Suriye Hava Savunması tarafından atılan bir füzenin İsrail saldırısına karşılık verdiği an. [Kaynak: @wassim_syrian]

İşgalci İsrail, Suriye’ye yönelik saldırılarına devam ediyor. 2019’un ilk saldırısını dün (11 Ocak) yerel saatle 23.15 sularında gerçekleştiren İsrail, başkent Şam yakınlarındaki bölgeleri hedef aldı.

Şam yönetimine yakın kaynaklar, ilk olarak, hava saldırılarının hedefinin Şam’ın güney kırsalındaki Cedide Artuz ve El-Kisve bölgeleri olduğunu duyurdu.

Daha sonra saldırıya ilişkin açıklama yapan Suriye Savunma Bakanlığı, 23.15 sularında İsrail savaş uçaklarının “Celile Parmağı” (İsba’a Celile, Filistin’in en kuzeyi) yönünden Şam yakınlarına füze saldırıları gerçekleştirdiğini ve füzelerin çoğunun düşürüldüğünü duyurdu. Bakanlık ayrıca, Şam Uluslararası Havalimanı’ndaki bir deponun isabet aldığını belirtti.


Suriye Ulaştırma Bakanlığı’ndan bir kaynak, SANA’ya yaptığı açıklamada Şam Uluslararası Havalimanı’ndaki hava trafiğinin saldırılardan etkilenmediğini ifade etti.

Sendika.Org

İlgili haberler: