Türk Telekom’dan diğer operatörlere ‘fahiş fiyatlı internet’ dayatması: Toplam zam yüzde 86’yı bulacak

Türk Telekom, “limitsiz internet” adı altında fahiş zam dayatmalarına diğer operatörleri de dahil etti, hat kiralama bedellerine %66 oranında zam yaptı. Bu, vergiler de düşünüldüğünde diğer operatörlerin tariflere %86’ya varan zamlar yapması demek

Adil kullanım kotasının kaldırılmasını fırsat bilerek tarifelerine fahiş zamlar yapan, tepkiler sonrasında düzenleme yapmak zorunda kalan ancak yine de çok yüksek fiyatlar belirleyen Türk Telekom, hat kiraladığı diğer operatörleri de fahiş zam yapmaya zorlamaya başladı.

FAHİŞ FİYATLI İNTERNET ÇAĞI: TÜRK TELEKOM’UN YENİ TARİFELERİNE TEPKİ

Sözcü’nün haberine göre; TurkNet Bireysel İş Biriminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sinan Durmuş, Türk Telekom’un yeni hat kiralama bedellerine eski müşterileri için düşük hızda %66, yüksek hızda ise %4,6 oranında zam yaptığını açıkladı.

Operatörlerin hiç kâr etmese dahi 16 Mbps interneti 58 TL’ye satması gerektiğini söyleyen Durmuş, “Ancak satış, destek, altyapı masraflarını ve %25,5 katma değer ve özel iletişim vergilerini de koyarsanız vatandaşa satışı 80 TL’yi bulur. Bu da %86 zam demek” diye konuştu.

Sendika.Org