Şule Çet davasının iddianamesi kabul edildi

Ankara’da bir plazanın 20’nci katından şüpheli şekilde düşerek hayatını kaybeden Şule Çet’in davasında iddianame kabul edildi. Şule Çet’in katilleri Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak

Fotoğraf: Gül Gündüz

29 Mayıs 2018’de Ankara’da bir plazanın 20. katından şüpheli şekilde düşerek hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Şule Çet’in ölümüne ilişkin davada iddianame kabul edildi.

Davanın avukatlarından Umur Yıldırım, hesabından yaptığı duyuruda davanın Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüleceğini belirtti.

Ne olmuştu?

Çet’in ölümünün ardından, yakınları cinayet suçlamasıyla başvurmuştu. Çet’in binadan düştüğü sırada yanında bulunan Çağatay Aksu iki kere gözaltına alınmış ancak ikisinde de adli kontrolle serbest bırakılmıştı. Çet’in otopsi raporunda ölmeden önce cinsel saldırıya uğradığı ortaya çıkmıştı.

Çet’in vücudunda yapılan incelemelerde��9 parmağının tırnak altında bir erkeğe ait dokular ve DNA bulguları tespit edilerek bu erkeğe ait doku örneklerinin ve DNA bulgularının Çağatay A’ya ait olduğu belirlenmişti. Ayrıca Çet’in kanında uyumayı tetikleyen uyarıcı madde tespit edilmişti.

Çet’in öldüğü sırada plazadaki ofiste Çağatay Aksu’nun dışında Berk Akand’ın da bulunduğu ortaya çıkmıştı. Akand ifadesinde başka odada olduğunu, neler yaşandığını bilmediğini öne sürmüştü.

Şule Çet’in ölümüyle ilgili toplanan deliller ışığında şüpheliler Çağatay Aksu ve Berk Akand’ın tekrar gözaltına alınarak tutuklandı.

İlgili haberler:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur