Fatih Portakal: “Başıma bir şey gelirse, sebebi yandaş medyanın internet siteleri, televizyonları”

Fox TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, kendisini hedef alan haber ve yayınlara tepki gösterdi. Portakal, “Bir gün başıma bir şey gelirse, sebebi sizsiniz” dedi

Geçtiğimiz günlerde Fransa’daki Sarı Yelekliler eylemlerini ve Tayyip Erdoğan’ın eylemlere ilişkin olarak değerlendirmesini programında yorumlayan Portakal, “Hadi bakalım barışçıl bir eylemle zamları, doğalgaz zamlarını protesto edelim. Yapabilecek miyiz?” demişti.

AKP sözcüsü Ömer Çelik’in, Portakal’ı tahrik edici olmakla eleştirerek “Bu şahıs daha önce ‘Başbakan gitsin onun yerine Genelkurmay Başkanı gelsin’ demişti. Bu çağrıları masum çağrılar olarak görmüyoruz kınıyoruz” sözleriyle hedef göstermesinden vazife çıkaran AKP medyası da aynı doğrultuda haberle yapmıştı.

Bazı yayınlarda kendisinin hedef gösterildiğini belirten Portakal, şunları söyledi:

Bu kadar mı endişe veriyorum size. Canıma zarar geleceğinden korkuyorum. Kendim için önemli değil. Ailem var, sevdiklerim var. Doğrular üzerine haber yapın. Eleştirin ama hedef göstermeyin. Bir gün başıma bir şey gelirse, sebebi sizsiniz. Yandaş medyanın internet siteleri, televizyonları.

Sendika.Org