Fahiş fiyatlı internet çağı: Türk Telekom’un yeni tarifelerine tepki

1 Ocak 2019’dan itibaren limitsiz internet hizmetine başlayacağını duyuran Türk Telekom’un, 346 liraya varan ve üstelik taahhüt gerektiren yeni tarifeleri tepki çekti

İnternet servis sağlayıcılarının “adil kullanım kotası”, “adil kullanım noktası” gibi isimler altında kullanıcıların internet kullanımına sınırlama getirmesinin 2019’dan itibaren yasaklanması üzerine Türk Telekom yeni tarifelerini açıkladı.

1 Ocak 2019’dan itibaren limitsiz internet hizmetine başlayacağını duyuran Türk Telekom’un yeni tarifelerine göre, 24 aylık taahhüt verildiği takdirde en ucuz paket olan 4 mbps hızdaki internetin fiyatı 69,9 TL olarak belirlendi.

16 mbps internet 102,9 TL, 50 mbps internet ise 259,9 TL oldu. 24 aylık taahhütle 100 mbps internetin fiyatı ise 346, 90 TL.

Twitter ve Ekşi Sözlük gibi internet sitelerinde birçok kullanıcı yeni fiyatlara tepki gösterdi.

Tepki sonrası paket listesi kaldırıldı

Öte yanda tepkilerin ardından Türk Telekom’un yeni tarifeleri internet sitesinde kaldırdığı görüldü.

Türk Telekom, daha önce “Lider Kampanya” sayfasında yer alan paket listesini kaldırarak “Sıkça Sorulan Sorular” sayfasına dönüştürdü.

“Taahhütlü müşterilerin taahhüt bitiminde paketlerine ne olacak?” sorusuna verilen yanıtta, “mevcut müşterilerimize özel kampanyalarımız çok yakında duyurulacaktır” ifadesi yer alıyor.

Sendika.Org