Adalet Nöbeti’nde iktidara kanunlara uyma çağrısı

Adalet Nöbeti’nin 84. haftasında konuşan İstanbul Diş Hekimleri Odası Başkanı Kadir Öğüt, “Hukuk ile kanun arasındaki ince çizgiyi ayırt edemeyenleri, hatta bu kanunlara bile uyamayanları uyarıyoruz” dedi

Avukatların, tutuklu meslektaşlarının serbest bırakılması için İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde tuttukları Adalet Nöbeti, 84. haftasında devam etti.

Her hafta olduğu gibi Themis Heykeli önünde bir araya gelen avukatlar daha sonra C kapısı önünde “Herkes için adalet” yazılı pankartla basın açıklaması yaptı.

Adalet Nöbeti’nde açıklama yapan İstanbul Diş Hekimleri Odası Başkanı Kadir Öğüt, 84 haftadır nöbette olan avukatları selamladığı konuşmasında “Hukuk ile kanun arasındaki ince çizgiyi ayırt edemeyenleri, hatta bu kanunlara bile uyamayanları tekrar kanunlara ve hukuka uymaları için uyarmak istiyorum” dedi.

Gelişmiş, nitelikli insanların ülkeden kaçtığını, yatırımların azaldığını ve sermayenin kaçış eğiliminde olduğunu belirten Öğüt, “Olan yoksul halka oluyor. Onun için Türkiye’nin hukuk düzenine bir an önce dönülmesini talep ediyoruz” dedi.

Sendika.Org