Şule Çet soruşturmasında adli tıp raporu hazırlandı: Bilmiyoruz

Ankara’da bir plazanın 20’nci katından şüpheli şekilde düşerek hayatını kaybedenŞule Çet’in Adli Tıp raporu açıklandı. 21 sayfalık raporda olayın sebebinin ‘tıbben bilinemediği’ belirtildi

Beşiktaş’ta kadınların Şule Çet için eyleminden

29 Mayıs 2018’de Ankara’da bir plazanın 20’nci katından şüpheli şekilde düşerek hayatını kaybeden Üniversite öğrencisi Şule Çet’in ölümüne ilişkin soruşturmada, beklenen Adli Tıp Kurumu raporu dosyaya girdi.

Hürriyet’ten Mesut Hasan Brenli’nin haberine göre raporda, Çet’in genel ağır beden travması nedeniyle cinsel saldırıya maruz kalıp kalmadığı konusunda kesin bir değerlendirme yapılamadığı belirtildi. Ayrıca Çet’in kendisinin mi atladığı yoksa itildiği ya da öldürüldükten sonra mı atıldığı hususunun da tıbben bilinemediği görüşüne yer verildi.

Raporda ayrıca “Düşme esnasında şuurunun yerinde olup olmadığı ve öldürüldükten sonra atılıp atılmadığı hususun tıbben bilinemediği, olayın adli tahkikatla aydınlatılmasının uygun olacağı oy birliği ile mütalaa olunur” denildi.

Ne olmuştu?

Çet’in ölümünün ardından, yakınları cinayet suçlamasıyla başvurmuştu. Çet’in binadan düştüğü sırada yanında bulunan Çağatay Aksu iki kere gözalmış ancak ikisinde de adli kontrolle serbest bırakılmıştı. Çet’in otopsi raporunda ölmeden önce cinsel saldırıya uğradığı ortaya çıkmıştı.

Çet’in vücudunda yapılan incelemelerde 9 parmağının tırnak altında bir erkeğe ait dokular ve DNA bulguları tespit edilerek bu erkeğe ait doku örneklerinin ve DNA bulgularının Çağatay A.’ya ait olduğu belirlenmişti. Ayrıca Çet’in kanında uyumayı tetikleyen uyarıcı madde tespit edilmişti.

Çet’in öldüğü sırada plazadaki ofiste Çağatay Aksu’nun dışında Berk Akand’ın da bulunduğu ortaya çıkmıştı. Akand ifadesinde başka odada olduğunu, neler yaşandığını bilmediğini öne sürmüştü.

Şule Çet’in ölümüyle ilgili toplanan deliller ışığında şüpheliler Çağatay Aksu ve Berk Akand’ın tekrar gözaltına alınarak tutuklandı.

İlgili haberler:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur