SES: “‘Sağlıkta şiddet yasası’ bir yanıltmaca, teklife karşı mücadele edeceğiz”

AKP’nin “sağlıkta şiddet yasası” yanıltmacası eşliğinde TBMM’ye sunduğu kanun teklifinin tamamen özel sektörün ihtiyaçları düşünülerek hazırlandığını belirten SES, “Sağlık örgütleriyle birlikte teklifin kanunlaşmaması için mücadele edeceğiz” dedi

AKP’nin TBMM Başkanlığı’na sunduğu kanun teklifi ile ilgili KESK’e bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) genel merkezinde bir basın toplantısı düzenledi. Açıklamayı SES Eş Başkanı İbrahim Kara okudu.

Kanun teklifinin “sağlıkta şiddet yasası” şeklinde lanse edilmesinin kamuoyunu yanıltmaya yönelik bir hamle olduğuna dikkat çeken Kara, teklifin sağlık alanında örgütlü kesimlerin görüş ve önerisi alınmadan, sağlık özel sektörünün ihtiyaçları düşünülerek hazırlandığını ifade etti.

İhraç edilmiş veya ataması yapılmamış emekçilerin özel sektörde çalışmasının önüne geçilmesinin bir “medeni ölü” dayatması olduğunun altını çizen Kara, “Bu kanun teklifini kabul etmemiz mümkün değildir. SES olarak sağlık emek ve meslek örgütleriyle birlikte bu teklifin kanunlaşmaması için işyerlerinden başlayarak emekçilere gerçekleri anlatacak, eylem ve etkinlikler örgütleyecek, tüm sağlık ve sosyal hizmet emekçileri ile birlikte kararlılıkla mücadele edeceğiz” dedi.

SES’in açıklamasının tamamı için tıklayın.

Sendika.Org