3. Kadıköy Tiyatro Şenliği başlıyor

Kadıköy Tiyatroları Platformu tarafından düzenlenen Kadıköy Tiyatro Şenliği 1-15 Ekim tarihleri arasında yapılacak

Kadıköy Tiyatroları Platformu’nun düzenlediği Kadıköy Tiyatro Şenliği bu yıl üçüncü kez 1-15 Ekim tarihleri arasında yapılacak. Bu yılki tiyatro şenliği 1 aydır hapiste olan oyuncu Cenk Dost Verdi’ye ithaf edildi.

“Tiyatroların ortak bilincini geliştirelim”

Kadıköy Tiyatrolar Platformu yaptığı duyuruda “Bizler Kadıköy Tiyatroları Platformu olarak sanatın ve özel olarak da tiyatronun geliştirici ve değiştirici olduğuna inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Daha fazla insana temas etmek, tiyatronun sorunlarını birlikte çözmek için bir aradayız” ifadeleri yer alan açıklamada “Kadıköy’ün bir başlangıç noktası olmasını ve zamanla ülkenin her yerinde benzer kolektif çalışmaların yürütüldüğü kocaman bir platforma dönüşmeyi umuyoruz” denilerek oyunlara şöyle çağrı yapıldı:

Kadıköy Tiyatro Şenliğinin ilk ikisinde bizlerle oldunuz, oyunlarımızı izlediniz ve yeni tiyatroları da keşfettiniz. Şimdi üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz şenliğimizin bizlere daha çok sorumluluk yüklediğinin farkındayız. Gelin hep beraber sanata ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde tiyatroların ortak bilincini geliştirelim. Bu heyecanı ve coşkuyu beraber yaşayalım…

Açılış etkinliği

Şenlik, 30 Eylül Pazar günü Mehmet Ayvalıtaş Parkı’nda düzenlenecek açılış etkinliği ile başlıyor. 17.30’da Nazım Hikmet Kültür Merkezi’ndebuluşmanın ardından halinde Mehmet Ayvalıtaş Parkı’na yürünecek. Mehmet Ayvalıtaş Parkı’nda açılış konuşması, müzik dinletisi ve konserlerle Kadıköy Tiyatro Şenliği açılışı yapılacak.

Sendika.Org