PKK’den Yüksekova’daki saldırıya ilişkin açıklama

Hakkari Yüksekova’da Nurcan Karakaya ve çocuğunun hayatını kaybettiği saldırıya ilişkin açıklama yapan PKK, “Eğer böyle bir şey yaşanmışsa kesinlikle yanlışlık sonucu yaşanmış bir durumdur” dedi

PKK, 31 Temmuz günü Hakkari Yüksekova’da astsubay olan eşini ziyaretten dönen Nurcan Karakaya ve çocuğunun hayatını kaybettiği saldırıya ilişkin açıklama yaptı.

PKK’nin silahlı kolu HPG’nin resmi internet sitesinde yayımlanan yazılı açıklamada “Otuz yılı aşkındır devam eden savaşımızda sivil insanlar hiçbir zaman hedefimiz olmadığı gibi bugün de sivil insanlar hedefimiz değildir. Aynı şekilde kadın ve çocuğun öldüğü olayda da bu insanlar gerillamızın hedefi olmamış, eğer böyle bir şey yaşanmışsa da kesinlikle yanlışlık sonucu yaşanmış bir durumdur” denildi.

Söz konusu bölgede sürekli çatışmaların yaşandığını belirten PKK, olaya ilişkin “Ancak o kadar askerin öldüğü bir savaş alanında sadece ‘eğer doğru ise’ kaza ile yaşanan bir olayı TC medyasının bu kadar öne çıkarması, diğer ölen askerlerden bahsedilmemiş olması ve her bu olayı tamamen psikolojik savaş kapsamında ele alıp, toplum üzerinden algı yaratma çabalarının manidar olduğu herkesçe bilinmelidir” ifadelerini kullandı.

İlgili haberler:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur