Üsküdar’da rantsal dönüşüme tepki: “İsrail’in Filistin’e uyguladığı politikayı Türkiye’de bize uyguluyorlar”

Rantsal dönüşüm tehdidi altındaki Üsküdar Kirazlıtepe’de Sendika.Org muhabirlerine konuşan mahalle sakinlerinden Sabriye Ay “Şu an İsrail’in Filistin’e uyguladığı politikayı maalesef Türkiye’de Müslüman Müslaman’a uyguluyor” dedi

Sendika.Org muhabirleri rantsal dönüşüm tehdidi altındaki Üsküdar Kirazlıtepe’ye giderek mahalle sakinleriyle görüştü.

Yaklaşık 45 yıldır Kirazlıtepe’de ikamet ettiğini belirten mahalle sakinlerinden Sabriye Ay, “Eğer hak üzerineyse Cumhurbaşkanımız. Biz onu, bize verdiği sözlerle seçtik. “Ben Hazreti Ömer’in adaletiyle geliyorum” diyordu. Ama şu anda ben o Hazreti Ömer’in adaletini görmüyorum onda. Kapı komşusuyuz onunla” şeklinde konuştu.

“Cumhurbaşkanı gelip şu vatandaşlarla bire bir konuştu mu?”

Bazı mahalle sakinlerinin “Cumhurbaşkanımızın bir şeyden haberi yok. Bunları [Üsküdar Belediye Başkanı] Hilmi Türkmen yapıyor” dediğini belirten Ay, sözlerinin devamında şöyle sitem etti:

Ya bir devlet başkanı, ben onu seçmişsem, cumhurbaşkanı yapmışsam nasıl benim derdimden haberdar olmaz? E ben onu ne diye seçtim? Eğer benim derdimle dertlenmiyorsa, benim derdime bir çare olmuyorsa ne diye ben onu seçtim? Bunu bana anlatabilir mi? Bunun bana cevabını verebilir mi? Ya bir gün Hilmi Türkmen’i bir kenara bırakıp, Cumhurbaşkanı kendisi gelip şu vatandaşlarla bire bir konuştu mu? Dertlerini dinledi mi? Ama biz onu göremiyoruz, sesini duyamıyoruz ki. Sadece uzaktan uzağa talimatlar verdiğini duyuyoruz. Böyle olmaz.

“İsrail’i Filistin’e yaptığını Türkiye’de bize yapıyorlar”

Kentsel dönüşümü beklediklerini ancak kendilerine ne proje sunulduğunu ne de sürece doğrudan dahil edildiklerini belirten Ay, maruz kaldıkları durumu şöyle özetledi:

Şu an İsrail’in Filistin’e uyguladığı politikayı maalesef Türkiye’de Müslüman Müslüman’a uyguluyor. Benim son sözüm budur.

İlgili haberler:

Sendika.Org