Şule Çet soruşturması: Çağatay Aksu ve Berk Akand tutuklandı

Şule Çet soruşturması kapsamında daha önce serbest bırakılan Çağatay Aksu ve Berk Akand’ın yeniden gözaltına alındığı ve şüphelilerin tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildiği bildirildi. Şule Çet’in ağabeyi Şenol Çet ise Aksu ve Akand’ın tutuklandığını duyurdu

“@senolcet” adlı Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Aksu ve Akand’ın fotoğrafı paylaşılarak iki zanlının tutuklandığı belirtildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Şule Çet soruşturması kapsamında daha önce serbest bırakılan Çağatay Aksu ve Berk Akand’ın yeniden gözaltına alındığını ve şüphelilerin tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildiğini duyurdu.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, Şule Çet’in, 29 Mayıs 2018’de Mevlana Bulvarı’ndaki bir plazanın 20’nci katından düşerek hayatını kaybettiği hatırlatıldı.

Cumhuriyet’in haberine göre, olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, Çet’in plazada birlikte bulunduğu şüpheliler Çağatay Aksu ile Berk Akand’ın gözaltına alınarak 5 Haziran’da “Taksirle öldürme” suçundan adli kontrol talebiyle Ankara Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne mevcutlu olarak sevk edildiği kaydedildi. Başsavcılık açıklamasında, iki şüphelinin, Ankara 1’inci Sulh Ceza Hakimliğince yurt dışına çıkış yasağı ve haftanın belirli günleri kolluğa imza verme yükümlülüğü konularak adli kontrol altına alındığı belirtildi.

Açıklamada, soruşturma devam ederken şüphelilerin tekrar gözaltına alındıkları ve “Cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” suçundan tutuklanmaları talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildiği, ancak mahkemenin her iki şüpheliyi serbest bıraktığı kaydedildi.

Tekrar gözaltına alındılar

Başsavcılık açıklamasında, Adli Tıp Kurumu Ankara Grup Başkanlığınca düzenlenen otopsi raporunda Şule Çet’in kesin ölüm sebebi hakkında kanaate varılamadığı, kesim ölüm sebebinin tespiti amacıyla tüm evrakların İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildiği, olay yerinde bulunan ve Çet’e ait olduğu değerlendirilen telefonun da Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde halen incelendiği belirtildi.

Şule Çet’in ölümüyle ilgili toplanan deliller ışığında şüpheliler Çağatay Aksu ve Berk Akand’ın tekrar gözaltına alındığı kaydedilen açıklamada, şüphelilerin “Cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” ve “Cinsel saldırı” suçlarından tutuklanmaları için Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edildiği bildirildi.

“Şule’nin katilleri tutuklandı”

“@senolcet” adlı Twitter hesabından yapılan paylaşımda, katil zanlıları Çağatay Aksu ve Berk Akand’ın tutuklandığı belirtilerek “Sizlerin desteği ile kamuoyu baskısı oluşturduk. Destek veren herkese teşekkür ediyorum” denildi.

Aynı hesaptan daha sonra “Şule için kamuoyu baskısı oluşturmak için açtığımız hesaptı. Şule’nin katilleri tutuklandı. Şenol abiyi kırdıysak özür dileriz. Hesabı kendisine zarar vermemek adına kapatıyoruz. Şule’nin arkadaşlarıyız” şeklinde paylaşımda bulunuldu.

İlgili haberler:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur