Kirazlıtepe halkı Üsküdar Belediyesi önündeydi: “Evleri boşaltma tebligatlarını geri çekin”

Geçtiğimiz günlerde evlerinin boşaltılması istendiği için yol kesen Kirazlıtepe halkı, bugün Üsküdar Belediyesi’ne giderek topladıkları dilekçeleri teslim etti

İstanbul Üsküdar’a bağlı Kirazlıtepe Mahallesi’nde halk, 7 parselde gerçekleştirilmek istenen rantsal dönüşüme karşı 7 Temmuz’da protesto ederek “Kirazlı bizimdir, bizim kalacak” demişti.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen yürüyüşün ardından Kirazlıtepe halkı, 15 gün içerisinde evlerini boşaltmaları yönünde tebligat yollayan Üsküdar Belediyesi’ne giderek tebligatların geri çekilmesi için dilekçelerini verdi.

Belediye önünde açıklama yapan Kirazlıtepe halkı, şunları belirtti:

Belediye başkanımız Hilmi Türkmen, kendi şartlarını kontrol etmeyen, ortaya konulan projesiz muvafakatnameyi imzalamayan bizleri kanun dışı bir tebligatla sokağa koyacağını söylüyor. Bizler de bu tebligatların muhatabı olmadığımızı, usulsüz ve panik yaratmak için yapılan bu tebligatların geri çekilmesini istiyoruz.

Hukuksuz şekilde kendilerine tahliye talebi gönderildiğini belirten mahalle halkı, yürütmeyi durdurma davası açacaklarını ve belediye hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını duyurdu.

“Tapusuz ,imarsız yere evi nasıl yaptırdılar”

Ayrıca belediye önüne giden mahalleli bir kadın, evlerinin boşaltılmak istenmesine tepki göstererek “1960’dan beri vergi veriyorum. Evimin elektriği var, suyu var. Ben toprak aldım. Tapusuz ,imarsız yere evi nasıl yaptırdılar” dedi.

http://sendika62.org/2018/07/uskudar-kirazlitepe-halki-yol-kesti-rantsal-donusumu-protesto-etti-501611/

Sendika.Org