Diyarbakır’da zırhlı aracın çarptığı bir kişi ağır yaralandı

Diyarbakır’da zırhlı polis aracı yoldan geçen bir kişiye çarparak ağır yaraladı.  Polis, olay yerinde toplanarak tepki gösteren yurttaşları havaya ateş açarak dağıtmaya çalıştı

Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nün ek yerleşkesi  (Polis Okulu) önündeki Emek Caddesi’nde akşam saatlerinde aşırı hız yapan zırhlı polis aracı yoldan geçmeye çalışan 70 yaşlarındaki bir kişiye çarptı. Henüz kimliği öğrenilmeyen yaşlı yurttaş çarpmanın etkisiyle yolun kenarına savrularak ağır yaralandı.  Yaralı bir şekilde bir süre yerde bekleyen yurttaşın etrafında toplananlar polislere tepki gösterince, polis havaya ateş açtı.

Tepki gösteren torunu gözaltına alındı

Bu sırada polislere tepki gösteren yaralı yurttaşın torunu da darp edilerek gözaltına aldı.  Zırhlı araçtan bir polisin, yaralı kişinin etrafından toplananlara “Çekilin siz de telef olursunuz” dediği iddia edildi.

Gerginliğin büyümesi üzerine olay yerine çok sayıda polis sevk edildi. Olaya ilişkin cep telefonundan çekilen görüntülerde,  zırhlı araç çarpması nedeniyle bilincini kaybeden ve vücudunun birçok yeri kanayan yurttaş, bir süre yaralı şekilde kaldıktan sonra olay yerine çağrılan ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Yaralı yurttaşın hangi hastaneye kaldırıldığı ve sağlık durumu konusunda bilgi edinilemedi.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı