Karne gününde liseliler sokakta: “Oyuncak değil öğrenciyiz, AKP’ye biat etmeyiz!”

İzmir’de liseliler karne gününde “Oyuncak değil öğrenciyiz, AKP’ye biat etmeyiz!” diyerek sokaktaydı. Karşıyaka’da bir araya gelen liseliler basın açıklaması yaparak AKP iktidarının eğitim politikalarını protesto etti

İzmir’de Liseli Genç Umut ve Liseli Gençlik Muhalefeti’nin çağrısıyla Karşıyaka’da bir araya gelen liseliler, AKP iktidarının eğitim politikalarını protesto etti. “Oyuncak değil öğrenciyiz, AKP’ye biat etmeyiz!” pankartı açan liseliler, “AKP elini eğitimden çek”, “Umut biziz, biz geleceğiz”, “Karanlığa teslim olmayacağız” ve “Cinsiyetçi eğitim sistemine son” dövizleri taşıdı.

Karşıyakalıların da destek verdiği liseliler eğitimdeki piyasacı ve gerici politikalardan örnekler verip şunları söyledi:

Gerici, kindar, dindar ve itaat eden bir nesil yetiştirmek isteyenlerin karşısında bizler varız, liseli devrimciler var. Bizler bu ülkenin aydınlık yüzüyüz, geleceğiyiz. Bu raydan çıkmış bozuk düzeni kabul etmiyoruz. Geleceğimizi sıra arkadaşlarımızla yarıştıran sınav sisteminin belirlemesine izin vermeyeceğiz. Geleceğimizden çalınanlarla sefa sürenlerden hesap soracağız. Sizin yaratmaya çalıştığınız gençlik olmayacağız. Bizler devrimci liseliler olarak her zaman özürlüğü, barışı, kardeşliği, laikliği savunmaya devam edeceğiz. Yaşasın demokratik lise mücadelemiz!

Sendika.Org/ İzmir

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur