HDP’li Bilgen: “Afrin’e operasyon Türkiye’yi iç savaşa sürükler”

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, AKP’nin Afrin’e başlatacağı muhtemel bir operasyonun başarılı olması durumunda ülkeyi iç savaşa sürükleyeceğini, başarısız olursa darbeye zemin oluşturacağını söyledi

Tayyip Erdoğan, dün Elazığ’da bugün Tokat’ta gerçekleşen AKP il kongrelerinde Afrin’e yönelik tehditler savurmaya devam ediyor. Tayyip Erdoğan’ın AKP Elazığ 6. Olağan İl Kongresi’nde “İdlip operasyonuyla bu koridorun batı kanadını çökertiyoruz. Afrin’deki teröristler teslim olmazlarsa orayı da başlarına yıkacağız, bu böyle biline” şeklinde açıklamaları sırasında TSK, Afrin’e yönelik top atışlarına başlamıştı.

http://sendika62.org/2018/01/erdogan-afrini-tehdide-tsk-top-atislarina-devam-ediyor-467776/

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, AKP’nin başlatacağı muhtemel bir saldırının başarılı olması durumunda ülkeyi iç savaşa sürükleyeceğini, başarısız olursa darbeye zemin oluşturacağını söyledi.

Benzer bir uyarıyı TEV-DEM Diplomasi Komitesi üyesi ve PYD’nin eski Eş Başkanı Salih Müslim de dillendirmişti. Rojava’dan yayın yapan Hawar Haber Ajansı’nda 12 Ocak’ta yayımlanan röportajda Müslim, Afrin’e saldırılması halinde savaşın Türkiye’ye sıçrayacağını söylemişti.

http://sendika62.org/2018/01/salih-muslim-afrine-saldiri-olursa-savas-turkiyeye-sicrar-467716/

Sendika.Org