Meclis kürsüsünde Sendika.Org tartışması: Bakan sansürü savunayım derken saçmaladı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Sendika.Org’a 61 defa erişim engeli getirilmesini anlatan CHP Milletvekili Onursal Adıgüzel’e yanıt olarak “Sendika.Org çocuklara cinsel taciz, müstehcenlik, fuhuş ve kumar oynatılması dahil tüm bunlara imkan sağladığı için yasaklamışız. Yasaklamaya da devam edeceğiz” dedi

Meclis bütçe görüşmelerinde CHP milletvekili Onursal Adıgüzel, Sendika.Org ve  Wikipedia’ya yönelik sansürü dile getirip, Sendika.Org’un başvurusunu hatırlatarak sansürün Guinness Rekorlarına konu olacak noktaya vardığını belitti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, bakanlığının bütçe görüşmeleri sırasında, Meclis Genel Kurulu’nda Adıgüzel’in Sendika.Org’a erişimin 61 defa engellenmesini sorusuna ilişkin olarak, “Sendika.org çocuklara cinsel taciz, müstehcenlik, fuhuş ve kumar oynatılması dahil tüm bunlara imkan sağladığı için yasaklamışız. Atatürk aleyhine suçlar işlendiği için yasaklamışız. Yasaklamaya da devam edeceğiz” dedi.

Wikipedia’nın yasaklanması ile ilgili olarak da Bakan Arslan, “Biz bu kadar terörle mücadele terör örgütleri ile hakaret eden ülke durumuna sokan, Atatürk’e hakaret eden Wikipedia’nın yayını durdurulur. Kusuru kendisinde arasınlar” ifadelerini kullandı.

http://sendika62.org/2017/12/bakan-arslan-sendika-orgla-ilgili-sozleri-nedeniyle-ozur-diledi-462297/

SENDİKA.ORG’UN YANITIDIR: SANSÜRÜNÜZÜ DE ÖZRÜNÜZÜ DE KABUL ETMİYORUZ!

Sezgin Tanrıkulu, Bakan Arslan’ın açıklamasına dair “AK Partinin özgürlükler konusunda nasıl yasakçı bir noktaya geldiğinin itirafı” yorumunda bulunurken, Can Dündar “63’te de yanındayız Sendika.Org” paylaşımında bulundu.

 

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur