Bakan Arslan Sendika.Org’la ilgili sözleri nedeniyle özür diledi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Sendika.Org’a yönelik 61 defa erişim engeli getirilmesi ile ilgili söylediği sözler için özür diledi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Sendika.Org’a yönelik söylediği “Sendika.Org çocuklara cinsel taciz, müstehcenlik, fuhuş ve kumar oynatılması dahil tüm bunlara imkan sağladığı için yasaklamışız. Yasaklamaya da devam edeceğiz” sözlerinden ötürü CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş’in talebiyle tekrar söz alarak özür diledi.

CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, söz alarak şunları söyledi:

Az önce ulaştırma bakanımız Sendika.Org’un kapatılmasıyla ilgili çocuklara cinsel taciz, müstehcenlik, fuhuş ve kumar oynanmasına dahli olarak imkân sağladığını söyledi. Görüyoruz ki sayın bakan hükümet gibi yine kandırılmış oluyor. Sendika.Org yolsuzluklarla, çocuk istismarı yapan vakıflarla, IŞİD’çilerle mücadele eden, yayın ilkesi olan bir internet sitesidir. Eğer bundan rahatsız oluyorsanız direkt çıkıp bunu söylemeniz lazım Sayın Bakan, aksi takdirde iftira atmış oluyorsunuz. Sizi derhal Sendika.Org yöneticilerinden özür dilemeye çağırıyorum.

Bakan özür diledi

Bakan Arslan konuşmasında “Tutanaklara baktığımda kullandığım ifade yanlış bir anlama gelebiliyor. Sendika.Org ile ilgili engelleme 8/a maddesi yani ‘Milli güvenlik ve kamu güvenliği maddesi ile ilgilidir. Onu özelikle vurgulayayım. Eğer farklı anlaşılıyorsa özür dileyeyim. Çünkü gerçekten önemli. Ancak bunun dışında 62 tane daha kapatma var ki onlar benim söylediğim maddeler kapsamındadır” dedi.

SENDİKA.ORG’UN YANITIDIR: SANSÜRÜNÜZÜ DE ÖZRÜNÜZÜ DE KABUL ETMİYORUZ!

Meclis kürsüsünde Sendika.Org tartışması: Bakan sansürü savunayım derken saçmaladı

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur