Kılıçdaroğlu’ndan Bilimsel ve Laik Eğitim Hareketi’ne destek sözü

Bilimsel ve Laik Eğitim Hareketi temsilcileri ile görüşen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hareketin çalışmalarına destek sözü verdi

Bilimsel ve Laik Eğitim Hareketi temsilcileri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek eğitimdeki gericileştirme politikalarına karşı çalışmalarını ve laik bilimsel eğitim isteyen veliler için bir kılavuz olarak hazırlanan Veli El Kitabı’nı anlattı.

Geçtiğimiz hafta ODTÜ Vişnelik’te gerçekleştirdikleri veli toplantısında “Her okuldan bir veli” kampanyasını başlattıklarını belirten temsilciler, velilerin okul aile birliklerine dahil olarak sürece müdahale edeceklerini, tabandan böylesi bir hareket gelişirken CHP’nin benimseyeceği tutumun da önemli olduğu söyledi ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu kampanyaya destek vermeye davet etti.

Veli El Kitabı’nı inceleyen Kılıçdaroğlu, hareketin çalışmalarını önemli bulduğunu dile getirerek, “Veli El Kitabı’nda bulunması gereken konulardan biri de eğitimde eşitlik başlığıdır” dedi. Okul aile birliklerinin bu dönemlerde görev alınması gereken alanlardan biri olması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, hareketin çalışmalarını destekleme sözü verdi.

Bilimsel ve laik eğitim için “Veli El Kitabı” elden ele yayılıyor

Sendika.Org