‘Hain’den ‘şehit’e: IŞİD’in yakarak katlettiği askerlerin ölümü doğrulandı

IŞİD tarafından yakılarak katledilen askerlerden Sefter Taş için açılan gaiplik davası sonuç verdi. TSK, Taş ailesine oğullarının yaşamını yitirdiğini söyledi, bir de “şehitlik” unvanı verdi

IŞİD çeteleri, Kilis sınırında esir aldığı er Sefter Taş ile Jandarma İstihbarat görevlisi Fethi Şahin’i yakarak katletmiş, görüntüleri ise 22 Aralık 2016’da yayımlamıştı.

AKP ise askerlerin yakılarak katledilmesine ilişkin haber ve görüntülere yayın yasağı getirmiş, yasağı sosyal medyaya kadar genişletmişti. Taksim’de “Askerlerin kanı iktidarın elinde” diyen Halkevciler polis saldırısıyla gözaltına alınmıştı.

AKP medyası ve Aydınlık gazetesi, tepkilerin artması üzerine katledilen askerlerin “hain”, “işbirlikçi” ve “IŞİD üyesi” olduğunu ileri sürmüştü. TSK ve hükümet cephesinden ise net hiçbir açıklama yapılmamıştı.

Joruno’nun haberine göre; er Sefter Taş’ın babası Aydın Taş’ın, oğlunun akıbetini öğrenebilmek için açtığı gaiplik davası sonuç verdi.

Sefter Taş’ın görev yaptığı komutanlıktan yetkililer, Taş ailesinin evine gelerek Sefter Taş’ın yaşamını yitirdiğini açıkladı. Askeri yetkililer, Sefter Taş’a “şehitlik” unvanının verildiğini de söyledi.

Baba Taş görüşmeyi, “Bu sabah beni arayıp eve geleceklerini belirttiler. Eve geldiklerinde oğlumun şehit olduğunu söylediler. Yakılma videosunun doğru olduğunu, konunun netleşmesi için beklediklerini anlattılar” dedi.

IŞİD ÇETELERİ, İKİ TÜRK ASKERİNİ YAKARAK KATLETTİ

IŞİD ÇETELERİ İKİ ASKERİ VAHŞİCE KATLETTİ, ANA AKIM MEDYA ÜÇ MAYMUNU OYNUYOR

IŞİD’İN YAKARAK ÖLDÜRDÜĞÜ ASKERİN BABASI DAVA AÇTI: OĞLUMA NE OLDU?

Sendika.Org