Ankara: Batıkentliler bilimdışı müfredata karşı seferber oldu

Ankara’da, Batıkent Dayanışma Platformu’nun çağrısıyla yedi mahallede toplanan Batıkentliler yeni eğitim ve öğretim yılı öncesi uygulanması düşünülen bilimdışı müfredatı ve buna karşı neler yapılabileceğini tartıştı

Ankara’da Batıkent Dayanışma Platformu çağrısıyla dün (11 Eylül) akşam İlkyerleşim, İnönü, Uğur Mumcu, Ergazi, Kardelen, Yenibatı ve Turgut Özal mahallelerinde toplanan Batikentliler yeni eğitim ve öğretim yılında uygulanması düşünülen bilimdışı müfredatı ve buna karşı  neler yapılabileceğini tartıştı.

Toplantıda, bilimdışı müfredatı durdurmak için bütün Batıkent’in hareket geçirilmesi gerektiğine vurgu yapılırken, okul aile birliklerine girilmesi gerektiği belirtildi. Toplantı katılımcıları, Milli Eğitim Bakanlığı’nın protokol imzaladığı cemaatlerin okullara girişini engelleyecek olan bir çalışma programı çıkartılırken, bu programın okulların açılmasıyla birlikte okul önlerine taşınması karar alındı. Ayrıca 15 Eylül’de de panel düzenlenecek.

Panel, 15 Eylül Cuma akşamı Ethem Sarısülük Parkı’nda “Müfredat meselesi, memleket meselesi” adıyla gerçekleşecek. Panele CHP Eğitim Komisyon Başkanı ve Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Gaye Usluer, KESK MYK Üyesi Elif Çuhadar ve KHK’yle kamudaki görevinden alınan Prof. Dr. Necla Kurul konuşmacı olarak katılacak. Panel öncesi çarşamba ve perşembe günleri bütün mahallelerde kapı kapı gezerek duyuru yapılacak.

Sendika.Org/ Ankara