Suudi ve Mısır medyası: “AKP, İhvan liderleriyle buluşup Katar’la anlaştı”

Suudi Arabistan ve Mısır medyası, Müslüman Kardeşler örgüt liderleri ile AKP temsilcilerinin Türkiye’de bir toplantı düzenlediğini, Türkiye ve Katar’ın da Arap ülkelerinin içişlerine karışma ve istikrarsızlık çıkarma konusunda ortak hareket etme anlaşması yaptığını ileri sürdü

Suudi Arabistan’ın başını çektiği Körfez ülkelerinin Katar’a yönelik ablukasında Tayyip Erdoğan ve iktidarın Katar ve Müslüman Kardeşler’den (İhvan) yana tavır alması, ibreyi Türkiye’ye doğru da çevirmeye başladı.

KATAR ENDİŞESİ MEDYAYA YANSIDI: “SIRA TÜRKİYE’YE DE GELECEK” –ÇAĞLAR ÖZBİLGİN

Suudi Arabistan ve Mısır medyası, Müslüman Kardeşler örgütü liderleri ile AKP temsilcilerinin Türkiye’de bir toplantı düzenleyerek ortak hareket etme kararı aldıklarını, Türkiye ve Katar’ın da Arap ülkelerinin iç işlerine karışma ve istikrarsızlık çıkarma konusunda anlaşma yaptıklarını ileri sürdü.

ERDOĞAN: “KATAR’IN TERÖR ZANLISI OLARAK GÖRÜLMESİNİ TASVİP ETMİYORUM”

Türkiye’de AKP-Müslüman Kardeşler toplantısı iddiası

Suudi Arabistan ve Mısır’ın terör listesinde Erdoğan’ı alnından öpen Libya kökenli İrlanda vatandaşı Mehdi el Harati de var.

Yakındoğuhaber’in Arabi21’den aktardığı habere göre; Ukaz ve Riyad gazetelerindeki haberde “terör örgütü” olarak nitelenen Müslüman Kardeşler’in Katar krizi sonrasında Türkiye’de toplandığı, AKP hükümetinden tanınmış kişilerin de bu toplantıda yer aldığını belirtti.

Habere göre toplantıda Müslüman Kardeşler’in ve Katar hükümetinin desteklenmesi, Mısır’a yönelik kışkırtıcı politikaların sürdürülmesi ve Katar üzerindeki baskının azaltılması için Katar’da ikamet eden Müslüman Kardeşler üyelerinin Türkiye, Sudan, İngiltere ve Malezya gibi ülkelere gitmesi kararları alındı.

SUUDİLERİN “TERÖRLE İRTİBATLILAR” LİSTESİ AKP’Yİ SIKINTIYA SOKACAK

“Türkiye ile Katar anlaştı”

Acil gazetesi ise gizli belgeler ele geçirdiğini ileri sürdüğü haberinde, gizli belgelerde Türkiye ve Katar’ın Arap ülkelerinde istikrarsızlık çıkarmak için en üst düzeyde işbirliği yaptığının anlaşıldığını iddia etti.

Haberde Katar Emiri Temim bin Hamad’ın uyarısından sonra Al Jazeera yönetiminin Türkiye’ye yönelik eleştirilerini durdurduğu, Mısır’da Muhammed Mursi’nin cumhurbaşkanlığı döneminde siyasi ve ekonomik kararları elinde tutan emirin, o dönemin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’na “Türkiye’ye Mısır’da tekstil ve turizm alanında yatırım imkanı sağlama” sözü verdiği iddiası da yer aldı.

Müslüman Kardeşler örgüt liderlerinin AKP hükümetinin üst düzey yetkilileriyle Türkiye’de bir toplantı düzenlediği, toplantıda örgüt mensuplarının Katar’ı terk edip Türkiye, Sudan, İngiltere ve Malezya’ya gitme talimatı verildiği iddiası Mısır’ın yarı resmi gazetesi Al Ahram’da da yer aldı.

AKP’NİN ÖNERİSİYLE KATAR’A ASKER KONUŞLANDIRMA TEZKERESİ KABUL EDİLDİ

TÜRKİYE’NİN KATAR’LA “ORTAK DÜŞMANLARA” KARŞI STRATEJİK İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI NE OLACAK?

Sendika.Org