Hacı Lokman Birlik’i katleden polislere emri veren Şırnak TEM şube müdürü

HDP Şırnak Milletvekili Leyla Birlik, Hacı Lokman Birlik’i katleden ve bedenini zırhlı aracın arkasına bağlayarak sürükleyen polislere emri veren amirin hala Şırnak’ta görevli olan TEM Şube Müdürü görevini yürüten Hacı Murat Dinçer olduğunu söyledi

mustafa-dincer-haci-lokman-birlikHDP Şırnak Milletvekili Leyla Birlik 3 Ekim günü sokak ortasında infaz edildikten sonra Hacı Lokman Birlik’in cansız bedeni başında önce fotoğraf çeken, ardından cenazeyi akrep aracının arkasına bağlayarak sürükleyen polislere emri veren amirin hala Şırnak’ta görevli olan TEM Şube Müdürü görevini yürüten Hacı Murat Dinçer olduğunu söyledi.

DİHA’nın haberine göre, Birlik, yaşanan vahşetin ardından cenazenin TEM Şube Müdürü Hacı Murat Dinçer tarafından teslim edildiğini ve Hac�� Lokman Birlik’e yönelik operasyonu kendisinin yönettiğini itiraf ettiğini vurguladı.

Telsiz konuşmalarında adı geçen amirin ve Hacı Lokman Birlik’in katledildiği gün görevde olan amir Dinçer olduğunu dile getiren Birlik, “Hacı’nın cenazesini de kendisi hastaneye getirdi. Sürüklenme görüntülerde zırhlı araçtan çıkan kişi de Hacı Murat Dinçer’dir. Telsiz konuşmalarında ki amir, o gece beni hastane kapısında bekleyen amir Hacı Murat Dinçer’dir. Hacı’nın olduğunu biliyorlardı, katlettikleri kişinin Hacı olduklarını biliyorlardı” dedi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur