Ataköy sahili ranta açıldı, halka kapandı

Ataköy sahil şeridinin şekli dolgu ve inşaatlarla değiştirildi. Sahil alanının tamamı için inşaat izni verilirse sahilin tamamı halka kapatılacak

atakoy-sahili-istanbul

İstanbul Ataköy sahil şeridinin şekli dolgu ve inşaatlarla değiştirildi. Mega Yat Limanı için 140 dönümlük alan dolduruldu. Galeria Alışveriş Merkezi’nden Hava Harp Okulu’na kadar olan sahil şeridinde halkın yürüyebileceği tek alan  Baruthane yapılarının bulunduğu arazi kaldı. Kültür Varlıkları Koruma Kurulu ve Tabiat Varlıkları Komisyonu’nun sahil alanının tamamı için inşaat izni verdiği takdirde Ataköy Sahili tamamen halka kapanacak.

Radikal’den Ömer Erbil’in haberine göre, 140 bin metrekarelik dolgu alanının üstüne 3 katlı ticaret ve eğlence merkezi, 2 katlı lokanta ve gazino, 2 katlı kongre merkezi, 5 katlı yönetim ofisi, 5 katlı tekne satış ofisi, 724 ve 320 araçlık açık otopark ve 5 ayrı yerde 32 araçlık açık otopark, tekne onarım ofisleri, yüzme havuzları yapılacak.

Ataköy Marina, Ataköy Otelcilik ve Ataköy Turizm şirketlerinin 2005 yılında birleşmesi ile oluşan Dati Holding projenin sahibi. Holding 2038 yılına kadar doldurulan alanın üst yönetim hakkına sahip.

DATİ Holding projesinde yer alanlar:

*400 mega yat kapasiteli marina

*70 metrelik 7-8 bina (otel, ofis ve otel-rezidans)

*2.5 kilometre yürüyüş alanı

*Konser alanı

*Kongre merkezi

*Spor merkezi

*Alışveriş birimleri

*Kafe ve restoranlar

*Marina teknik alanları ve marina çarşı alanları

*4-5 meydan

*Buz pisti alanı

Sendika.Org