Üniversiteliler Büyük Gençlik Şöleni’nde buluştu

Türkiye’nin dört bir yanından gelen binlerce üniversiteli Büyük Gençlik Şöleni’nde buluştu. Üniversiteliler, “AKP gidecek, biz geleceğiz” dedi

Türkiye’nin dört bir yanından gelen binlerce üniversiteli Büyük Gençlik Şöleni’nde buluştu. Kadıköy’deki Caferağa Spor Salonu’nu dolduran üniversiteliler, “Ali İsmail Korkmaz onurumuzdur” sloganlarıyla programın başlamasını bekledi.

gencliksoleni2014.6

Üniversitelileri selamlayan açılış konuşmasının ardından, Gezi direnişinde hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunuldu. Öğrenci Kolektifleri’nin bir yılını anlatan video gösterildi.

gencliksoleni2014

İlk sahne alan Boğaziçi Caz Korosu, “Çapulcu musun vay vay” şarkısını söyledi. Boğaziçi Caz Korosu’nun ardından Gezi direnişinden ve hayatını kaybeden direnişçilerin görüntülerinin olduğu video gösterildi.

gencliksoleni2014.1

Öğrenci Kolektifleri adına konuşan bir üniversiteli, iktidarın yolsuzluklarıyla, yalanlarıyla çürümüş olduğunu, AKP’nin yerine başka bir alternatif olduğunu ve AKP’nin gideceğini gençliğin geleceğini söyledi.

Salondan “Diren Berkin gençlik seninle” sloganı yükseldi. Hakan Vreskala, şarkılarıyla salonu coştururken halaylar çekildi. Vreskala’nın ardından Kolektif Sinema’nın çekimlerini gerçekleştirdiği Ali İsmail Korkmaz belgeselinin fragmanının gösterimi yapıldı.

gencliksoleni2014.4

Salonda hep bir ağızdan “Korkacaksın, titreyeceksin, yıkılacaksın adi hükümet” diye haykırıldı. Sahne sırası Nejat Yavaşoğulları’na geldi. Yavaşoğulları sahneden inerken yaptığı konuşmada “Faşizme ve gericiliğe geçit vermeyeceğiz, sokakları hep birlikte taze tutacağız” dedi.

gencliksoleni2014.7

Babazula’nın sahne almasıyla “Büyük Gençlik Şöleni” sona erdi.

Sendika.Org